Kedi Severler ve Kediler İçin KATRIS Tree | Serkan Dinç
Güneş Enerjisi İle Çalışan Powerbank Görevi Gören Şişme Fener
13 Mart 2017
Selfie Çekerken Elleri Titreyenler İçin Dengeleyici
13 Mart 2017

Yine iş yapacam diyerek bilgisayar başına geçtiğim zamanlardan birinde kedi videoları izliyorum. Adam kedisi için harika bir oynama alanı yaptı. Tırmalamak için, tırmanmak için, sürtünmek için bişiler bişiler adam o kadar uğraştı. Sonuç olarak bu uğraştığı alanın yanına bir karton bıraktı ve kedi bütün uğraşları yok sayarak gitti o kartonun içine girdi. Neden? İşte böyle bir problem için üretilmiş bir ürün tanıtacam size. Öncelikle size ürünü anlatmadan önce Fuat Ergin’inin U.L.A.Ş. ile yaptığı Kukladan Ordu şarkısında dediği gibi “Bir fotoğraf bin söz eder” sözüne istinaden yazacağım kelimelerden önce sizi bu ürünün videosu ile bırakıyorum:
Bu yazımda sizlerle paylaşmak istediğim ürün kedi besleyenler için harika bir kedi oyun alanı ve harika bir modüler ev mobilyası işlevi gören KATRIS Tree adından kartondan bir tasarım. KATRIS Tree, kedilerini mutlu etmenin yollarını arayan kedi severlerin ilgisini çekecek bir tasarım. Farklı şekillerde istiflenebilen ve aynı zamanda patili dostlarımız için tırmalama tahtası işlevi gören ürün, çocukluğumuzun unutulmaz oyunu Tetris’ten ilham alınarak tasarlanmış. Blokların farklı şekillerde birleştirilebiliyor olması, kediler için her seferinde baştan keşfedecekleri değişken bir oyun alanı yaratıyor. Yalnızca kedicikler için değil, onlarla yaşayanlar için de kimi zaman sehpa kimi zaman kitaplık olarak kullanılabilecek modüler bir mobilya niteliğinde. Hatta duvara raf olarak da monte edilebiliyorlar.

Kapsamlı bir araştırmanın sonucunda ortaya çıkan tasarımda, kedi davranış biliminin kediler için uygun gördüğü en iyi materyaller kullanılmış. Bu nedenle Animal Planet’te yayınlanan ve davranışsal sorunları olan kedilerin psikolojisine iyi gelecek çözümler arayan “My Cat From Hell” (cehennemden gelen kedim) programında da KATRIS’e yer verilmiş.Bloklarda kullanılan ağır yük taşıma özelliğine sahip 200 tabaka kağıt, FSC sertifikalı (Forest Stewardship Council tarafından ekoloji dostu orman ürünleri için verilen bir sertifika ) ve parçalanmaya karşı dayanıklı. Hiçbir toksik madde kullanılmadan üretilen bloklar, uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış . Kullanılmaz hale geldiklerinde ise tamamen geri dönüştürülebiliyorlar.

Bloklar 136 kiloya kadar ağırlığı kaldırabiliyor ve şerit kıskaçlarla birbirlerine tutturulabiliyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: