Hey Demokrasi ve Laiklik Savunucusu Yobazlar Neredesiniz? | Serkan Dinç
The Blacklist 3. Sezon 23. Bölüm ALEXANDER KIRK: CONCLUSION
The Blacklist 3. Sezon 23. Bölüm ALEXANDER KIRK: CONCLUSION
21 Mayıs 2016
“Tap to Translate” Uygulamalar Üzerinden Çeviri Yapabilirsiniz
“Tap to Translate” Uygulamalar Üzerinden Çeviri Yapabilirsiniz
24 Mayıs 2016
Tümünü Göster

Hey Demokrasi ve Laiklik Savunucusu Yobazlar Neredesiniz?

Şu yukarıdaki kareye bakar mısınız? Müslümanlığın bizlere öğrettiği hoşgörü, her zaman avrupai insanları örnek alırken onlara özendiğimiz serbestlik ve hoş görü bu kare içerisinde. Bu kareyi övmek için söylenebilecek çok şey var. Fakat benim anlatmak istediğim bu karenin bizlere neler öğretebileceği. İlk önce kendi düşüncelerime geçmeden önce yukarıdaki fotoğrafta neler oluyor ondan bahsedelim.
Bu fotoğraf Belçika’da çekiliyor. Belçika’nın Anvers şehrinde bir Müslüman Fuarı düzenleniyor. Ve bu kız kardeşimizde bu fuara giderken fuar alanının yakınlarında bu protestocuları görüyor. Kalabalığın önüne geçip nispet yapar gibi zafer işareti yaparak selfie çeken bu genç kız kardeşimiz önce protestocuların, ardından da tüm internet dünyasının ilgisini çekmeyi başarıyor.

2

Gerçekente ilgi çekici bir şey değil mi?Şimdi bunu biz Müslümanlar için bir düşünsenize. Dinimiz bize saygıyı ve hoşgörüyü emrederken biz Müslümanlar bir düşünce için protesto yaptığımız da karşıt düşünceyi savunan bir kişi gelip bizim aramıza girebilir mi?

Allah korusun adamı linç ederiz. Fakat bu kız kardeşimiz kafasında ben müslümanım diye kendini ilan eden türbanıyla birlikte Müslümanları protesto eden bir grup karşısına çıkıp onlarla dalga geçer gibi fotoğraf çekiliyor. Tabi bu olay karşısında protestocular bu kardeşimize saldırmak yerine onunla birlikte gülerek aynı kare içinde bulunmayı kabul edebiliyorlar.

1

Bu kişiler Müslümanları protesto ettiklerine göre laikliğe karşı olan Müslümanlara karşılar, Demokrasi yerine Şeriatı savunan müslümanlara karşılar tıpkı bizim ülkemizdeki sol zihniyetiyle aynı düşünceye sahip insanlar. Bizim sol düşünceye sahip olan milltimizde laiklik ve demokrasi yandaşı. Fakat şimdi sorun burada karşımıza çıkıyor. Eğer bu Belçikalıların yapmış olduğu protesto demokrasiyse bizim sol zihniyetindeki abilerimizin kardeşlerimizin yapmış olduğu demokrasi ne? Bana kalırsa bu sorunun cevabı basit. “Bana karlırsa bizim sol düşünceli kemalist insanımız Demokrasi ve laiklikle kafasını bozmuş yobazlardan ibaret!”

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

1 Comment

  1. Fuzuli dedi ki:

    Gerizekalı, aptal herif. Şeriata tabii ki karşılar. Al şeriatını götüne sok. Şeriat ülkelerinde islamdan dönenler öldürülüyor. Milletin 4 karısı var. Suç işleyen ilkel bedevi cezalarında cezalandırılıyor. Yallah arabistana beyin özürlüsü. Laiklik neden bu kadar zorunuza gidiyor anlamıyorum. Siz yobazlar bu yüzden gelişmiyorsunuz. Hiçbir zaman da gelişemeyeceksiniz. İsrail hepinizin ırzına geçecek. Sıradaki gaz odalarında da siz olursunuz. Cehennemde iyi eğlenceler.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: