Kitap Ayracınız, Kitabınızı Size Tweet Atarak Hatırlatsın | | Serkan Dinç
Meksika’daki Gelir Dağılımı Uçurumunu Anlatan Komşu Mahalleler
Meksika’daki Sınıfsal Ayrımın Fotoğrafları
23 Ocak 2020
Rise of Empires: Ottoman “Tarihi Çarpıtma”
26 Ocak 2020
Tümünü Göster

Kitap Ayracınız, Kitabınızı Size Tweet Atarak Hatırlatsın

Kitap Okumayı Hatırlatan Elektronik Kitap Ayracı

Hayatımıza Sosyal Medya girdikten sonra ve iletişim kanalları hız kazandıkça hayatımızda git gide hızlanıyor. Bu hızlı hayat temposu içerisinde kendimize vakit ayırmak, alışkanlık olarak kitap okumak oldukça zorlaşıyor. Bu yüzden alışkanlık değilde daha çok bir hobi özelliğini almış kitap okuma aktivitesi için artık vaktimiz yok gibi bir şey. Tabi kitap kurtları da yok değil, bunları anlatırken o kitap kurdu arkadaşları yok sayıyorum. Ben daha çok hayatın stresi içerisinde boğuşan daha yoğun çalışan gece gündüz sosyal medya yada diğer iletişim kanalları sayesinde sürekli bir iletişim içinde olan kişilerden bahsediyorum. İşte bu tür kişiler için Penguin Books işin içine teknolojiyi katarak buna bir çare buldu. Tweet for Read (okumak için tivit) adlı elektronik bir kitap ayracı geliştirdi. Bu ayraç insanlara kitap okumalarını hatırlatıyor. Okuduğunuz kitabın yazarının ağzından size kitap okumaya dönmeniz için tweet atıyor. Bence oldukça başarılı bir uygulama. Kitap evleri de bu tarz kitap ayraçları için bir inovasyon yaparak farklı bir pazarlama stratejileri geliştirebilirler.

Video geçmeden önce kitaplar ile ilgili kreatif yönüyle güçlü ve farklı bir kitap fikrini hatırlatmak istiyorum. Geceleyin elinizde fenerle çocuğunuz ile birlikte okumak isteyeceğiniz bu kitap için Hide & Ek yazımı okuyabilirsiniz. (:
Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: