Resif Canlılarının Algılanabilen Renkleri | | Serkan Dinç
Zap Yapı İnşaat ve Tadilat İşleri
23 Mart 2020
İranlı Farklı Babalar ve Farklı Yetişen Kızları
İran’ın Bilinmeyen Yüzü “Babalar ve Kızları”
24 Mart 2020
Tümünü Göster

Resif Canlılarının Algılanabilen Renkleri

Resif Canlılarının Algılanabilen Renkleri

Greenpeace, Carnovsky ortaklığıyla insan gözünün algılayabildiği renkler olan kırmızı, mavi ve yeşil ile yansıtılarak Sidney’in Circular Quay sahilinde Animalia II sergisi düzenlenmiş. Ama düzenlendiği çok olmuş tabi. Animalia II sergisi, yerleştirme sanatının doğa ile buluştuğu çalışmada deniz canlıları renklere yansıyor, değişiyor ve yok oluyor. Francesco Rugi ve Silvia Quintanilla ikilisi algılanabilen üç rengi kullanarak aynı görsel üzerindeki farklı katmanlara farklı görüntülerin belirmesini sağlıyor.

İnsan gözü çevresindeki ve deniz altındaki renkleri bu üç renk ile algılayabiliyorken peygamberdevesi karidesleri 16 farklı renk üzerinden dünyayı algılıyor. Denizler bu haliyle bile büyüleyiciyken deniz canlılarının gözünden dünyayı görmek için bir köprü niteliğinde Animalia II sergisi.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: