Apollon'un Piton'u öldürmesi | | Serkan Dinç
Lethal Weapon Dizisi
Yeni Diziye Başladım “Lethal Weapon”
2 Haziran 2020
Virginie Demont-Breton’ın Wissant Kasabası Resimleri
3 Haziran 2020

Apollon’un Piton’u öldürmesi

Apollon eski düşmanı Piton’un tüm yaramazlıkları yaptığını biliyordu ve canavarı öldürmeye karar verdi. Apollon için bu kolay bir iş değildi; Piton kendini gündüz dağ mağaralarının derin girintilerine sakladı ve kendini sık sık görünmez bir hale soktu. Apollon yayını sıkıca tuttu ve en düz oklarından üçünü seçip yanına aldı. Piton’un gizlendiği dağın sarp tarafına tırmandı ve birçok mağaraya dikkatlice baktı. Sonunda diğerlerinden daha büyük birini buldu. Hızlı ve sessiz bir oku karanlığa yolladı ama sonuçsuz kaldı.Piton,davetsiz misafirinin yanına gelmeye hazırdı, ancak Apollon’un oku Piton’un kafasını toprağa sabitledi. Piton öfkesinde kudurdu ve mağarayı ateşli ve zehirli nefesiyle doldurdu. Fakat Apollon bundan zarar görmedi. Sonunda mağaradan Piton’un boynunun kütlemesinin sesi geldi. Piton ölmüştü ve Apollon yine yolculuğa çıktı.

İnsanlar ne kadar mutlulardı! Apollon’un övgüsüyle şarkılar söylediler ve pitonu öldürdüğü mağarada güzel bir tapınak inşa ettiler. Onuruna birçok oyun oynadılar ve bunlara Pythian oyunları denildi.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: