Ortaoyuncular – Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri | Serkan Dinç
V For Vandetta Film Hakkında Sohbet
8 Eylül 2019
Elektrik Savaşları (The Current War) Film Yorumu
13 Eylül 2019
Tümünü Göster

Ortaoyuncular – Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri

Ferhan Şensoy’un Anca Visdei’den uyarladığı bu oyun, Tv kanalları için aşk hikayeleri yazan ve bunu kendi deyimi ile aptallara güzel gelen televizyon dizileri için yaptığını söyleyen Katrin’in yeni psikiyatrisi Jaquies ile diyaloglarını konu alan bir psikomedi. İki çocuklu bir kadın olan Katrin’in mutsuz evliliği ve sorunları arasında psikiyatrisi ile randevularını sürdürürken, adamda ona karşı gizli hisler beslemeye başlamıştır.Ferhan Şensoy ve Derya Baykal ilişkisinin yanı sıra Rasim Öztekin’in de parentez tiplemesiyle çok başarılı bir karakter çizdiği ilginç bir Ortaoyuncular yapıtı…

Ortaoyuncular - Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri

Ortaoyuncular – Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri

Ferhan Şensoy’u ilk defa bu tiyatro oyunu sayesinde farkına vardım. O zamanlar D-Smart isminin yavaş yavaş ortaya çıktığı ve D-Smart kanallarının uydu üzerinden izlendiği yıllardı. Kanalın ismini şimdi hatırlamıyorum ama kanal hafta sonları tiyatro oyunları yayınlıyordu. İlk olarak baş rollerini Ferhan Şensoy, Derya Baykal ve Rasim Öztekin’in oynadığı bu oyunu ilk olarak isminden dolayı çok ilginç bulmuş tekrar tekrar izledikçe içeriği ile de oldukça haşır neşir olmuştum. Ferhan Şensoy’un kendine özgün üslubu bu oyunda beni çok etkilemiş kendisini araştırmaya, diğer oyunlarını izlemeye ve hatta ezberlemeye başlamıştım. Hani dünya görüşünüzün oturduğu ve ideolojik karakterleri kendinize örnek aldığınız zamanlardan bahsediyorum. Tam olarak bu zamanlarımdı.

Ortaoyuncular - Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri

Ortaoyuncular – Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri

1996 Yılında oynanmaya başlanmış, 2006’li yıllarda benim tanıştığım ve aradan geçen 10 yıldan bu yana haklılığını asla yitirmemiş bir isimle seyirci karşısına geçen oyun, o dönemlerde ve bu dönemlerde TV’deki dizilere adeta bir eleştiri taşıyorken oyunun içeriği ile de adeta nasıl insanların bu dizileri yazdığını bize gösteriyor. Bir ara internette kaliteli dizi izlenebiliyorken artık internet yayıncıları bile aptallara güzel gelecek içerikler üretmeye başlamasından dolayı oyunun bir kaç güncelleme yapılarak tekrar sahnelenmesini canı gönülden arzu ediyorum.

Oyunun karakterleri, dekoru, kostümleri oldukça kaliteli. Özellikle oyundaki parantez karakteri benim favori karakterimdir. Yırtık dondan çıkar gibi ortaya çıkması ve oyuncuları yönlendirmesi sadece gülmek yerine düşünmek isteyen aptallara güzel gelen tv dizilerini seven kitlenin bir tık üst aklı olan kitle eminim bu karakterin ironileri içinde oldukça düşünerek gülecektir.

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

1 Comment

  1. Hades Balam dedi ki:

    Keşke tekrardan sahnelense de Aptallara Güzel Gelen Tv Dizilerini sahneden izleyebilsek

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: