Cinens Sinemaları | Serkan Dinç
Jasmin Konak Butik Otel
13 Mart 2020
Çiçekli Konak Otel
17 Mart 2020

Cinens Sinemaları, Antakya’daki Palladium Alışveriş Merkezi’nin sinema katında yer alıyor. 6 farklı salonun bulunduğu sinemada vizyondaki yerli ve yabancı filmler gösteriliyor. Sinema salonların ortasında seyircilerin seansları beklemeleri için geniş ve ferah bir alan bulunuyor. Yer döşemesinde sarı çizgiler, tavanda çizgileri takip eden aydınlatmalarla yönlendirme yapıyor.  Salonların kapılarında içeride gösterilen filmlerin afişleri bulunuyor. Duvarlarda ise beyaz perdenin kahramanlarına ait görseller bulunuyor. Salon numaraları kapılarda led aydınlatmalarla belirtiliyor.

Seyirciler ortak alandaki büfeden patlamış mısır, içecek ya da sandviç, dondurma gibi atıştırmalık yiyecekler alabiliyor.  Yiyeceklerini alıp oturmak isteyenler için alanda masalar yer alıyor. Alanın genişliği ferah bir etki yaratıyor. Modern tasarıma sahip kanepeler de farklı bir oturma alanı yaratıyor. Bu alanda da kahvenizi içip filmin başlamasını bekleyebilirsiniz.

Salonlardaki sinema koltuklarında ve duvarlarda kırmızı renk seçilmiş. Perdenin görülmesi için koltuklar kademeli bir düzende sıralanıyor. Koltuk yanlarında içeceğinizi koymanız için bölümler bulunuyor. Koltuk aralıkları ortalama mesafelerde.

Yaz ayları da klimayla daha konforlu olan salonlar, kış aylarında klima ve havalandırmanın bazen yeterince çalıştırılmaması nedeniyle sıcak ve havasız olabiliyor. Bazı salonların fazla küçük olması, konforu etkileyen nedenlerin başında geliyor.

Gişe personeli ve sinemada diğer çalışanlar güler yüzlü. Fakat salonlardaki koltuk konforu, görüntü kalitesi, ses yalıtımı ve genel işletme temizliği konusunda sinemanın eksikleri var. Salona girildiğinde her zaman mükemmel bir temizlik yapılmış ve tazelenmiş bir salon bulamayabiliyorsunuz. 3D filmler için verilen 3D gözlükler, kullanıldıktan sonra tahminimce kuru bezle temizleniyor. Gözlüklerin üzerinde bu nedenden kaynaklanan lekelere rastlanabiliyor.

Cinens Sinemaları, genellikle gençler, öğrenciler ve aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Çiftler için özel iki kişilik koltuklar da bulunuyor. Antakya sinemaları arasında en çok tercih edilenler arasında olma nedenlerinin başında alışveriş merkezinde bulunması ve kolay ulaşılması geliyor. Güncel filmler seyrederek eğlenmek isteyenler için Antakya’da eğlence mekanları arasında yer alıyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: