Sansar Salvo – Yapma Şarkı Sözü (Sosyal Sorumluluk Projesi) | Serkan Dinç
Wordpress Akismet Eklentisi Nedir - Nasıl Kurulur?
WordPress Akismet Eklentisi Nedir – Nasıl Kurulur?
27 Mart 2016
Yöncü Bilişim Marka İhlali Bildirimi
31 Mart 2016

Ülkemizde Hiphop kültürü yaşlanıyor. Yaşlandıkça daha kaliteli organizasyonlar, daha kaliteli rapperlar, daha kaliteli b-boylar vs. gün yüzüne çıkıyor. Böylelikle daha profesyonel ve daha ilgi çekici projeler üretiliyor. Mesela bu yazımda bahsedeceğim proje Old School rapperlardan Sansar Salvo‘nun gerçekleştirmiş olduğu bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan Yapma olacak.

Rap olarak ükemizde her kesimin bildiği bir kaç sanatçı var. Bunlar bir birleriyle kavga etmiş olan Ceza, Sagopa Kajmer ve bir kaç diğer kişi. Ülkemizde bunlar rap müziğin öncüleri ve çıtasını belirleyen karakterler. Doğu – Batı, East – West Cost gibi… Ülkemizde rap dinlemeyenler bile bu rapçi bilirler ve bunlar hakkında az çok fikirleri vardır. Bu yazıyla ilgili olarak Ceza daha çok ön planda gözüküyor. Ceza’nın Sosyal Sorumluluk projelerine olan katkısını hepimiz biliyoruz. Bu katkıların Ceza’nın kariyerinede elbette bir katkısı oldu. Olumlu geri dönüşler ve isim bilinirliği oldukça arttı.

Sansar Salvo’da Ceza gibi gerçekleştirmiş olduğu bu projeyle adından oldukça söz ettirecek gibi. Fakat Ceza’nın yaptıklarına bakarsak bu şarkı biraz daha ağır olmuş diyebiliriz. Benim Rap’i dinleme sebebim olan thuglife temalı bir müzik çalışması olan bu proje aslında biz rap dinleyenler için gayet basit bir çalışma. Hatta uzun zamandır Sansar Salvo’dan beklentilerimizin karşılığı olan bir şarkı. Bu yüzden rap dinlemeyenler için bu şarkı biraz ağır gelebilir.

Neyse Ekincan abimizi nam-ı diğer Sansar Salvo’yu yapmış olduğu bu proje için tebrik ediyor, başarılar diliyor ve kendisinden bu seviyede daha uzun şarkılar bekliyoruz.

Sansar Salvo – Yapma Şarkı Sözü

Yapma! Gün gelir doğan güneş karanlık gelir.
Asla gerçekleşmez dediğin kötülükler getirir hayatına.
Hayatın sürüklenir karanlığa
Geçici, gerçek olmayan bir saltanattır bazen
Bazen alttan aldırmaz kimseyi ve zaten
Hayat mücadele gösterirken ilgiyi
Psikolojin harap, yataktayken bitap
Arkadaşın sokak değil, arkadaşın kitap
Doğru anlaşılmış hiphop
Arkadaşım bir bak, bak bir adam sakat
Etkideyken oldu belki, biride diyor bir hap at
Bilinci kapat, mücadeleyi bir bak
Hayat hep zor fakat
Gözlerini karartmasan
Gözlerini kapat
Şimdi şöyle bir bak
Nefes almak hayat
Uyuşturucu değil bugün, İnsanlara bir bak
İnsanları tart

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: