Clementoni kod:96699 1000 Parçalık Puzzle Başlangıç
Clementoni Kod: 96700 1000 Parçalık Puzzle
13 Ocak 2021
Doğanın Döngüsünün Animasyonu “Story of Flowers”
14 Ocak 2021

Merhabalar, bundan önceki yazımda Clementoni Puzzle’ın 96700 Kodlu insanın içini ferahlatan manzaralı puzzle’ını bitirdiğimi ve yapım aşamasının hikâyesini paylaşmıştım. Bugün ise yine aynı markanın kod:96699’una başladım. Evde 4 farklı marka olmasına rağmen Clementoni markasının kalitesi oldukça cezbedici olduğu için bu markadan devam etmek istedim. Bu puzzle’da İtalya’nın Venedik kentinde romantik bir akşamüstüsünde, sokak lambalarının binaları aydınlatmasını, güneşin batarken ki kızıla çalan sarı rengi ile bulutlarla dans ederken, San Marco Bazilikası’nın silüetini görüyoruz. Oldukça romantik bir ambiyansı var. Renklerin puzzle üzerindeki renk dağılımlarını görünce yapımı da kolay olacak gibi geliyor…

Puzzle Başlangıç Stratejisi

San Marco Bazilikası‘nın manzarasını yapmaya başlarken tabii ilk olarak birbirine yakın renkleri ve kenarları ayırmak ile başladım. Aklımdaki plana göre, kanalı gökyüzün ve yapılar olmak üzere 3’e bölecektim. Fakat alacalı gökyüzü ve bulutlu gökyüzü biraz aklımı kurcaladığı için burada parçaları iki farklı kutuya dağıtmış olabilirim. Olsun bu beni çok fazla zorlayacağını düşünmüyorum.

Puzzle Yaparken İzlenebilecek Yapımlar

Son zamanlarda bolca Emrah Safa Gürkan izlemeye başladım. Hocanın ilgi çeken ve eğlenceli bir anlatımı var. Okan Bayülgen’in 12 Ocak’taki Nokta programına konuk olmuş, bunu görünce puzzle parçalarını ayırırken bir yandan da bu programı izledim. Malum iki işi bir arada yapmak benim gibi odaklanma problemi yaşayan bireyler için oldukça zor olmasından dolayı puzzle parçalarını ayırırken kenarları maalesef kaçırmışım. 6-7 adet kenar parçası eksik olarak puzzle yapımına başlıyorum. Fotoğrafta da dikkat ederseniz kenarların birleşmediğini fark edebilirsiniz. Kenarları birleştirirken parçaların uyumu ve renklerin netliği puzzle’ın kolay biteceği konusunda beni çok cesaretlendirdi. İşten geldikten sonra günde 30-45 dakika vakit ayırarak en fazla bir buçuk haftada bitireceğime inanıyorum.

Emrah Safa Gürkan’ın, konuk olduğu Okan Bayülgen’in Nokta programını da merak edip izlemek isterseniz diye hemen aşağıya videoyu bırakıyorum. Güncel olayları, tarihi bir yöntemle değerlendirdiği bir program olmuş. Amerika’daki olaylar çokça konuşuluyor. Tarih ve siyaset ile ilgiliyseniz biraz ufuk açıcı olmasından dolayı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Buyrun efendim;

Youtube’ta izlemek için link: Emrah Safa Gürkan – Okan Bayülgen ile Nokta – 12 Ocak 2020

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: