Hack Yaparak İsim Karalama | Serkan Dinç
Türk Bayrağı
Ömer Karaoğlu – Hasret Kafesi
1 Nisan 2016
Wordpress kurulumu nasıl yapılır
Cpanel WordPress Kurulumu
5 Nisan 2016

Sabah Facebook sayfama bir arkadaş, biraz sinirli bir şekilde mesaj attı. Sinirli olması gayet normal. Çünkü adam şahsım tarafından mağdur edildiğini düşünüyor. Böyle düşünmesi de gayet normal çünkü adamın web siteleri hacklenmiş ve sitelerinde hacked by serkandinc.com.tr imzası bulunuyor! Bunu benim yapmadığımı benzer bir olayın benimde başıma geldiğini kendisine anlattım. Ve yapılan bu saldırıyı savcılığa şikayet etmesi gerektiğini söyledim. Ama şunu söylemek istiyorum. Bu ap açık bir isim karalama kampanyasıdır. Benim ismim ile mağdur edilmiş herkesten özür dilerim böyle bir şey olmasını inanın istemezdim.

Sitesinin şahsım tarafından hacklendiğini iddia eden arkadaş bu işten para kazanan birisi. Kendisini Google’da aradığımda dikkat ettiğim adsenseten günlük belirli bir miktar para kazanan siteler yapıp satıyor. Yani adam belki tüm geçimini bundan sağlıyor. Bir insanın ismini karalamak için bu yaptığınız, başkalarının rızkıyla oynamak sizce ne kadar doğru? Hadi diyelim benim ismimi karalamak için geçerli bir sebebiniz var. Belli ki yaptığım bir hareket size fena bir şekilde batmış ve sizde en dipe gömülmüşsünüz. Ve dibe indikçe de çırpınıyorsunuz. Fakat bu çırpınma sizi daha derine çekiyor.

Benimde başıma Yöncü Bilişim ile alakalı yazdığım içeriklerin silinmesi ve web sitemde URL adresinde “yoncu” geçen hiç bir sayfaya girilmemesi gibi bir saldırı geldi. Bu konu ile alakalı olarak Yöncü Bilişimle Alakalı İçeriklerin Web Sitemden Silinmesi başlıklı bir yazı yazdım isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Belli ki bana karşı 243 madde 3. bendi ve 244. maddenin 1. bendindeki suçları işlemiş kişi yada kişiler bu arkadaşın ve bu arkadaş gibi başkalarınında canını yakmışlar. Dikkate alınacağını sanmıyorum ama şöyle bir teklifim var;

Bunu yapan kişi yada kişiler telefon numaram, mail adresim her şey ortada. Bu iletişim kanallarıyla yada Facebook messenger yolu ile bana ulaşsın. Bu konu hakkında konuşalım. Eğer benim ve benim yüzümden zarar verilmiş insanların zararları tazmin edilirse savcılık şikayeti yada benzeri canlarını yakmış olan ne varsa geri çekilir yada hiç işleme konmaz ve uzlaşa biliriz. Benimle olan bir problem yüzünden başkalarının zarar görmesi büyük bir adaletsizlik. Eğer içinizde Allah korkusu varsa hatırlatmak isterim ki bir Hadisi kudside “Benim huzuruma ne ile gelirseniz gelin affederim ancak kul hakkı ile gelmeyin” buyrulmuştur.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

4 Comments

  1. Ali Göçmez dedi ki:

    Gemiş olsun Serkan bey umarım kısa sürede bu sorununuzu çözersiniz.

  2. Samet Aksu dedi ki:

    Sizin gibi web tasarımcının adı böyle bir olayda geçmesi büyük bir güvensizlik oluşturabilir. Dikkatli olun derim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: