Sosyal Medya Sunumu | Serkan Dinç
Linkedin Kullanımı
Profesyonel Olmak İçin Linkedin
28 Eylül 2014
Facebook Open Graph Kullanımı
Open Graph Kullanımı
17 Kasım 2014
Bismillahirrahmanirrahim… Selamun Aleykum,

Hatırlıyorum da ilk staj görüşmesine gittiğimde iş verenim bana Sosyal Medya ile ilgili konuşmuştu. Staja başladığım zaman Sosyal Medya Uzmanlığı nedir ne değildir, nasıl yapılır – nasıl yapılmaz gibi internetten araştırmalar yaparak metinler çıkartıyor ve internet sitemizde paylaşacağımız verileri ortaya çıkartıyorduk… Zaman geçti gitti birde bakmışsın Sosyal Medya hizmeti verdiğimiz kimler var kimler…

Bu şekilde araştıra araştıra bu sektöre girdiğim için benim gibi bahtsız insanlara kaynak bırakmak istiyorum. Bu sebepten ötürü aklıma gelen her şeyi paylaşmak ve bu paylaşılan bilgilerle ilgilenen kişilerin akıllarında yeni fikirler elde etmelerini sağlamak istiyorum.

Tabi bunun birde reklam yönü var. Ben bu hizmeti nasıl yapıyorum, neler yapıyorum merak edenlere ve Sosyal Medya Hizmeti almak isteyen kişilere de akıllarında ki soruları gidermek için böyle paylaşımlar yapmak gerekiyor.

Konuyu toparlayacak olursak sizlere aşağıda Sosyal Marka Koçu‘nun, koçluk yapmadan önce müşterilerine sunduğu Sosyal Medya Sunumu nu sizlerle paylaşıyorum…

(Sunumun yüklenmesi biraz zaman alabilir. Eğer yüklenmezse aşağıda ki butonu kullanarak direk inceleyebilirsiniz.)

SOSYAL MEDYA SUNUMU

Sosyal Medya Sunumu

Bu sunumuda Sosyal Medya Nedir?, Neden Sosyal Medya, Neler Yapıyoruz? ve Nasıl Yapıyoruz? gibi soruların açıklaması yer almaktadır.

Sosyal Medya Nedir?

Daha önce Sosyal Medya Nedir? diye bir yazı paylaşmıştım. Burada bu konu ile ilgili daha detaylı olarak düşüncelerimi paylaşmıştım. Sunumda da Sosyal Medya’yı 3 konuda değerlendirdim. Bunlar; teknik olarak, Türkiye için ve Bizim için…

  • Teknik Olarak Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Teknik olarak web 2.0 teknolojisinin gelişmesiyle  tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir.

  • Türkiye için

Türkiye için Sosyal Medya’yı sokakröportajları.com’un hazırlamış olduğu videoyu sizlere paylaştım ki Türk insanın bu konu ile ilgili ne kadar bilinçli olduğunu hep birlikte görelim…

  • Peki Sosyal Marka Koçu için Sosyal Medya Nedir?
    • Hedef kitlemize ulaşmamızı sağlayan,
    • Ulaştığımız hedef kitleyi potansiyel müşterilere dönüştüren,
    • Potansiyel müşterilerinizi sadık müşterilere dönüştüren, bizi takip eden ve bizden memnun olan tüm müşterilerimizi birer sadık marka elçilerine dönüştürmemizi sağlayan ağlardır.

…diğer hikayeleri sunumdan inceleyebilirsiniz…

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: