Elementary 4. Sezon 24. Bölüm | Serkan Dinç
WEB 0.0 Projesi (Sosyal Medya Köyü)
WEB 0.0 Projesi (Sosyal Medya Köyü)
10 Mayıs 2016
Person Of Interest 5. Sezon 1. ve 2. Bölüm
Person of Interest 5. Sezon 1. Bölüm
11 Mayıs 2016

İlk sezonlarda müthiş bir diziydi. Tabi o zamanlar efsane dizi Sherlock ile tanışmamıştım. Yinede ilk sezonları muhteşem olan bu dizi 3. Sezondan sonra bir duraksamaya girdi. Moriarty hapsedilmiş ve büyük bir tehdit ortadan kaldırılmıştı. Bir amaç yoktu. Bu amaçsızlık ortasında sadece basit kriminal suçlarla mücadele ediliyordu. Ayrıca dizinin grafiğinin kötüye gitmesinin bir sebebi de dizideki amaçsızlık değil Sherlock Holmes karakterinin suçları çözerken yaptığı çıkarım yapma sanatı oldukça pasif bir duruma düştü. Yine yaptırım yapıyor fakat tüme giderken dikkat ettiği etkenler eskisi kadar tatmin edici değil. Buda dizinin tek izlenilme sebebi olan Sherlock Holmes karakterinin özelliğini bozuyor ve diziyi sıradanlaştırıyor.

Elementary dizisi nedense benim takip ettiğim dizi siteleri tarafından pek yayınlanmıyor bende aklıma geldikçe ikişer – üçer bölüm üst üste farklı dizi sitelerinden takip ediyorum. Dün gece baktığımda ise 4. Sezonun sezon finali bölümü gerçekleşmiş. 3-4 Bölümdür Watson’ın ve Sherlock Holmes’ün babasının başında bir köstebek belası vardı. Bu bela baba Holmes’e köstebekliğin vereceği zarardan fazla zarar vermeye başlayınca çıkarım yapma sanatı devreye giriyor ve Sherlock bu gelişen olayları üzerlerinde durdukları bir dava ile eşleştiriyor. Ve bu davayıda babasının organizasyonu sayesinde daha büyük bir planın parçası olduğunu görüyor.

Moriarty hapiste olmasına rağmen geride bıraktığı organizasyon kendini oldukça gizli bir şekilde büyüyerek devam ettirmiş ve görünen o ki tekrardan Sherlock Holmes’ün başına bir şekilde bela olmayı başarmış. Aslında tam olarak bela Sherlock’un başında değil. Bölümü izlediğinizde olayların gelişmesi sırasında sizinde fikirleriniz gün yüzüne çıkacak ve İran’lı bir devlet kadınıyla yapılan görüşmede bir çok sır ortaya çıkacak.

Elementary 4. Sezon 24. Bölüm 2 sezondur devam eden durgunluğun bittiğinin kanıtı olabilir. Artık bir amaç ve bir hedef sahibi olan Sherlock birde yapmış olduğu Çıkarım Sanatını diziye daha iyi bir şekilde entegre edebilse dizi tekrardan eski popülerliğini kazanacakmış gibime geliyor.

Elementary 4. Sezon 24. Bölüm Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: