Person of Interest 5. Sezon 1. Bölüm | Serkan Dinç
The Elementary 4. Sezon 24. Bölüm
Elementary 4. Sezon 24. Bölüm
10 Mayıs 2016
Petasia Canlı Deri Reklamı
Deri Ürünlerin Görünmeyen Yüzü – Petasia Canlı Deri Reklamı
12 Mayıs 2016

Hooop efsane geri döndü… Tabi neye göre, kime göre bu tartışılır. Ama bana göre efsane bir dizi. Dünyada kodlanmış olan en üst düzey yapay zeka, öğrenebilme ve yaşama arzusuyla kaplı ve yalnız değil. Fakat onun bir benzerinin onun gibi iç güdüleri yok. Bizim yapay zekamızın iyilik – kötülük, doğru – yanlış kavramlarının farkını anlayabiliyor. İnsanı durumların farkında ve buna göre çalışıyor. İşte Person of Interest dizisini bilmeyenler için kısa bir tanım yapmak istedim. Fakat yinede 4 sezonun kısa bir tanımı olamadı. Olmasını da beklemiyordum.

Person of Interest 4. Sezon Finali

4. Sezon finalini ne zaman izledim tam olarak hatırlamıyorum ama üzerinden çok vakit geçmiş olduğunun farkındayım. Çünkü 5. Sezonun 1. Bölümünü izlerken en son nerede kaldığımızı unuttuğumu fark ettim. Fakat dizi biraz daha ilerleyince yavaş yavaş anımsadım. Dizimizin ana konusu olan yapay zekanın dizideki ismi ile Makine’nin kötü benzeri Samaritan tarafından ekibimiz sıkıştırılmıştı. Makine kendini telefon hatları içerisine gömmüş ve bir plan eşliğinde çok özel bir çantanın içerisine kendini sıkıştırması gerekiyordu. Bu işlem süresince dışarıda da Samaritan’ın adamları Makine’nin ve ekibinin işini bitirmeye çalışırken bir şey olmuş ve sezon finali olmuştu. Tam olarak işte orada neler olduğunu hatırlayamıyorum. Geçmiş bölümü izlemek gerek fakat bende tembel bir insanım şimdi kim izleyecek 45 – 50 dakika o bölümü?

Person of Interest 5. Sezon 1. ve 2. Bölüm

Person of Interest 4. Sezon Finalinden bahsettiğimize göre şimdi 5. Sezon 1. ve 2. Bölüm hakkında konuşabiliriz. Çantanın içerisine kendini sıkıştırmış olan Makine kodlayıcısı ve John tarafından eski sığınakları olan metroya geri götürülmeye çalışıyor. Fakat Samaritan tarafından bazı engeller ve çantanın enerjisinin bitmesi gibi önemli konularda bu yolculuğun ehemmiyeti yüksek olan detayları. Sürekli yolları Samaritan’nın adamları tarafından kesiliyor. Tabi bu arada bir başka kahramanımız Root’ta bu kötü makine tarafından takip ediliyor ve amacı Root’u ortadan kaldırmak. Bunun için kendi adamlarını ve kendi adamları saf dışı bırakıldığı zamanlarda siviller içerisindeki suça meyilli bireyleri bulup onları kitlesel iletişim araçları sayesinde manipüle edip Root’u durdurmaya çalışıyor. Fakat bu işte Root oldukça başarılı olduğu için Samaritan’ın adamlarını etkisiz hale getiriyor ve onlardan kaçıyor. Kaçıp saklandığı yer ise eskiden yardım ettiği bir suçlu. Tabi suçlar suçlu oldukları için şerefsiz olmaları da doğal bir olay. Sonuç olarak Root’un güvendiği dağlara kar yağıyor fakat imdadına Jonh yetişiyor.

Fark ettimde bölüm hakkında detaylar vermek yerine direk bölümleri anlatmaya başlamışım. Bu yüzden yazımızı burada bitirip bir dahaki bölümü beklemeye koyuluyoruz.

Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: