Uykuyu Oruca Tutturamamak! | Serkan Dinç
Ne Yaptık, Anladık Mı Açın Halinden?
5 Nisan 2022
İzledim: The Blacklist 9. Sezon 16. Bölüm “Helen Maghi”
17 Nisan 2022

Cuma gecesi uyumadan önce kendi kendime bir karar aldım, dedim ki; yarın orucu uykuya tutturacağım. Benim neyim eksik? Herkes tutturuyor… Karar almasına aldım ancak sabah oldu alarmlar başladı dıt dıt ötmeye! Bir insan hafta sonuna neden alarm kurar ki? Benim de psikolojik sorunlar var belli… Hafta sonu arkadaş bırak alarmı malarmı yatıp uyusana. Bir de kesin uyanayım diye araya zaman koyarak birden fazla alarm kurmuşum. Neyse alarm işi halledildi, orucu uykuya tutturmayı kafaya koymuşum bir kere. O uyku, o orucu tutacak arkadaş! Ama bu seferde çişim geldi… Lanetlere sıkılmış portakal suyu! Bir türlü oruç ile uyku baş başa bırakılamıyor, bir türlü oruç ile uyku baş göz edilemiyor. Hangi 8-5 çalışan memurun böyle bir kâbus hafta sonu olabilir?

Tuvalet önemli, tut tut bir yere kadar. Çok fazla tutmanın yaşlanınca olumsuz yan etkilerini görmek yerine kalk işini hallet düsturuyla kalktım, işimi hallettim, tekrar yattım. Bu seferde uyku yok! Vay arkadaş nedir bu başıma gelen talihsiz serüvenler dizisi! Bir o yana döndüm, bir bu yana döndüm, yok. Yastığı ters çevirdim, kendimi ters çevirdim yok. Yatağa düşen battaniyeye sarılırmış edasıyla battaniyeye sanki aramızda duygusal bir münasebet varmış gibi sarıldım yine yok… Derken ağırlaşan göz kapaklarımda uykuyu buldum. Dedim al 40 lira orucu sen tut bugün. Dedi ki asgari ücret ne kadar senin haberin var mı? Nereden bileyim ben asgari değilim ki oportünistim. İşime geleni yaparım. Diyanet açıkladı işte filtre 40 lira. Bunu duyunca uyku bir yüzünü astı, umutsuz gözlerle bir bakış attı dedi ki bi ****** *** ya…

Tabii ben şok. Uykunun da böyle terbiyesizi çekilmiyor. Bu güzel hafta sonu alt tarafı uykuya oruç tutturmak istedim kötü mü yaptın yani, benim hakkımda değil mi uykuya oruç tutturmak. Bende müslümanım, ben de hafta sonu evdeyim! İlla uykuya oruç tutturmak için hafta içi mi evde olmak gerekiyor. Yapma gözünü seveyim yardımcı ol işte bana diye içimden geçirdim ama benimle böyle konuşan bir uykuya yalvaramam. Ben de dikine gittim. Dedim benimle böyle konuşamazsın sen maaşını benim verdiğim vergilerle alıyorsun! Dedi ki sen de maaşını devletten alıyorsun o zaman kendi maaşını devlete verip sonra devlette hem bana hem sana maaş mı veriyor? O zaman senin maaşın yarıya bölünür her defasında azalır azalır ve hiç kalmaz. Dedim bak benimle paradoksal muhabbetlere girme yeminle seni fetöcü diye cimer’e şikayet ederim! Sonra dedi ki cimer’e şikayet etsen ne yazar? O şikayet benim amirime gelecek, zaten benim de amirimle aram iyi olduğu için hemen bir tutanak tanzim edilecek, suç iddiasında bulunan personel hakkında gerekli incelemeler yapıldığı, FETO ile ailesinin ve kendisinin bir bağlantısı olmadığına rastlandığı, bahsi geçen personel kurumumuza maddi ve manevi katma değer sağladığı… Diye bir tutanak yazılıp sonuna da; bu suçlamalar iftiradır, asıl bu ihbarı yapan kişi fetöcüdür diye yazarız…. Olur biter dedi. Söyle bakalım şimdi kim FETO’cu?

Ne diyeceğimi bilemedim… Uyumadım, oruçta tutturmadım uykuma. Paşalar gibi, her inançlı ve imanlı müslüman evladı gibi alnım ak, sırtım pek kendi orucumu kendim tuttum. Arkadaş insan bu devirde kiminle ne konuşacağını bilemiyor…

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: