İzledim: The Blacklist 9. Sezon 16. Bölüm “Helen Maghi”
Uykuyu Oruca Tutturamamak!
10 Nisan 2022
Bu Kelime Yok Ama Ben Onu Tamamen Yapay’ımdan Uydurdum!
17 Nisan 2022

The Blacklist’in 9. Sezonunda izleyeceğiniz en iyi bölüme hazır mısınız? Eğer bölümü izlemeden önce bu yazıyı okuyacaksanız çok hızlı ve içerik olarak bol bir bölüm izlemenin keyfini çıkarmak için iftar saatinin geçmesini bekleyin çayınızı kahvenizi ve abur cuburlarınızı hazırlayın ve harika bir 42 dakikanın heyecanını çıkarın!

The Blacklist 9. Sezon 16. Bölüm’de Neler Olacak?

The Blacklist 9. Sezon 16. Bölüm’de neler oluyor? Harold’un mahkemesi görülüyor, 15. bölümde Harold’a şantaj yapıp öldürülen emekli dedektifin sırları takip ediliyor, özel bir görev için Dembe ve Reddington’u yeniden yan yana görüyoruz. Evet çok aksiyon olmuyor ama onları yan yana görmek bile çok güzeldi. Aram, Harold’un yerine vekil olarak atanıyor. Vekil olarak atanan Aram ile Reddington’un nasıl çıkar ilişkilerinde çatıştığını görüyoruz! İçerik olarak bol, dakika olarak kısa olduğu için çok hızlı bir bölüm olmuş. Bu sebepten bazı neden ve sonuç ilişkilerini yönetmen bizim hayal gücümüzle doldurmak istemiş olacak ki bazı gelişme bölümlerini atlayarak bize neden ve sonuçları göstermiş. Ama şunu söylemek mümkün. The Blacklist 9. Sezon gişeleri geçti ve artık otobanda hızla ilerlemeye başladı. Önümüzde mükemmel bölümler bizi bekliyor!

Karaliste: Helen Maghi

Bu bölümde karalistemizde Helen Maghi. Fakat Helen Maghi hedef değil, gözden kaçırılması gereken bir suçlu. Helen bir dağı oyarak suçlular için dünyanın en güvenli kasa sistemlerinden birinin yapımcısı. Reddington bu bölümde o kasalardan birine girmek zorunda olduğu için Helen Maghi ile bir antlaşma yapmak zorunda kalıyor. Helen’i FBI’ın elinden kurtarmak, suçlamaların düşürülmesini sağlamak zorunda. Tabii işler planlandığı gibi gitmiyor ama Red yine her zamanki Red. İşte tam olarak bu nokta da yeni kısım amiri Aram ve Red ahlaki ayrımcılığa düşüyor.

Aram’ın Devrimi!

Aram’ın yaptığı hiyerarşik düzene oylama getirme devrimi çok tatlı değil mi? İdealist, ahlaklı bir proleteryanın burjuva olduğu zaman, geldiği yeri unutmadığını diğer burjuvalara göstermek için harika bir mesaj. Ahh Aram… Üzümlü kekim… Ama o işler öyle yürümüyor. Geçen günlerde kıdemli olduğum arkadaşlarla aramdaki iletişim hakkında biraz düşünmüştüm. Evet ben de aynı Aram gibi idealist ve hümanist yaklaşım gösteriyorum. Bunun bazı zamanlar olumsuz yönlerini gördüğüm oldu. İşte o yüzden hiyerarşi olan bir yerde demokratik davranamazsın. Sadece insanları üzmeyecek, ılımlı, anlayışlı tavırlar sergileyebilirsin. Ama Aram bunu zaten kendi içinde yaptığı muhasebe ile kısa sürede anlayıp sistemin çarklarına kendini serbest dalışla bırakıyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: