Bade Şarap Evi | Serkan Dinç
Affan Kahvesi
3 Mart 2020
Barudi Cafe & Bar
7 Mart 2020

Bade Şarap Evi

Bade Şarap Evi, Antakya’nın tarihi ara sokaklarından huzura açılan kapı.  Eski bir taş ev,  restorasyon sonrasında şarap evi olarak kullanılıyor. Konut olarak kullanılan bir mekanın şarap evine dönüştürülme işi hiç kolay bir iş olmasa da kendine özgü bir mekan yaratmayı başarmışlar.

Kenide Özgü Bir Eğlence Mekanı

Şarap fıçıları, kütükler, şarapla ilgili diğer aksesuarlar dekorasyonun bir parçası haline getirilmiş. Taş ve ahşap malzemenin uyumu, dekorasyonda sıklıkla vurgulanmış. Ahşap şarap fıçıları masa olarak kullanılıyor ve ahşap sandalyelerle tamamlanıyor. İçeride küçük bir salon ve arka tarafta yine küçük bir bahçesi var. Antakya eğlence mekanları arasında kendine özgü, bölgenin ruhunu taşıyan otantik bir mekan olduğunu söyleyebilirim.

Bade Şarap Evi, kendine özgü, bölgenin ruhunu taşıyan otantik bir mekan

Ev Yapımı Şarapları Meşhur

Bade Şarap Evi ’nin ev yapımı şarapları meşhur ve şarap servisi de ikramlarla dolu. Şaraplar, içinde peynir, kuruyemiş ve kuru meyve bulunan ikram tabağıyla servis ediliyor. Bu da müşteri memnuniyetini artıran önemli detayların başında geliyor. Farklı şaraplar denemek isteyenler için tatlı ve yarı tatlı şaraplardan oluşan genişçe bir menüsü var.

 Bade Şarap Evi ‘nde Sıcak şarap, özellikle kışın mekana gelenlerin en çok tercih ettiği şarap çeşidi oluyor. Toprak kupalarda sunulan sıcak şarap yine ikramlarla geliyor.

Bade Şarap Evi’nin genel müşteri kitlesini üniversite öğrencileri ve dışarıdan gezmeye gelerek Antakya gece hayatı hakkında fikir sahibi olmak isteyenler oluşturuyor. Genel olarak güler yüzlü bir servisi var. Fiyatları ortalama seviyede.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: