Barudi Cafe & Bar | Serkan Dinç
Bade Şarap Evi
5 Mart 2020
Konak Restaurant
9 Mart 2020

Barudi Cafe & Bar

Antakya’da metruk ve kullanılmaz haldeki olan bir bina, 3 yıl boyunca özenle restore edilmiş ve 2013 yılında kapılarını Barudi Cafe Bar olarak açmış. Çatısı ve cephesi kısmi olarak yıkık olan bina, yıllardır böyle bir mekan açmak isteyen Barutçu ailesinin tarafından alınarak Antakya barları arasında önemli bir yeri olan Barudi’ye dönüştürülmüş ve biz böyle bir mekanda kaliteli zaman geçirdiğimiz için Barutçu ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.

Eski Antakya’nın Tarihi Barudi’de

Merkeze yürüme mesafesinde olan bina, taş duvarları, ahşap doğramaları ve antika mobilyalarıyla eski Antakya evlerinin tarihi ortamını sunuyor. Barudi’de farklı ambiyanslara sahip bölümler, konuklara her seferinde değişik deneyimler yaşatıyor. Klasik ve otantik tarzda koltukların olduğu salon, teras ve bahçe farklı dekorasyonlara sahip olmasına rağmen uyumu yakalıyor.

Hem Alkollü Hem Alkolsüz Seçenekler

Alkollü içecek menüsünün olduğu gibi alkolsüz içecek menüsü de oldukça geniş. Sadece klasik bir bar değil, öğle saatlerinde sıcak ve soğuk içecekler eşliğinde sohbet mekanı olarak da kullanılıyor. Sıcak içecek menüsünde bulunan Süvari Türk kahvesi, seramik çay bardağındaki servisiyle dikkat çekiyor. Likörlü kahveleri sevenler için de farklı çeşitler bulunuyor. Yaz sıcağında taş binanın serinliğinde Barudi Frozen, milk shake çeşitleri ve meyve suları serinleten alkolsüz seçeneklerin başında geliyor. Alkollü içeceklerde ise taze meyvelerden yapılan kokteyller öne çıkıyor. Farklı şarap markaları bulunan menüde, kış mevsiminde sıcak şarap rağbet görüyor. Bira sevenler ise yerli ve ithal tüm popüler markaları menüde bulabiliyor. İçeceklerin yanı sıra ayrıca menüde atıştırmalıklar bulunuyor. Dondurma, meyve salatası, çerez tabakları, şarapların yanında eşlik etmesi için peynir tabakları sipariş verilebiliyor.

Nezih ve Kaliteli Bir Ortam

Nezih bir ortama sahip mekanda rahatça sohbet edebilir ve eğlenebilirsiniz. Haftanın 3 günü canlı müzik yapılıyor. Servis ekibinin kibar ve güler yüzlü olması, mekanın kalitesini artıran faktörlerin başında geliyor. Antakya gece hayatı içinde ailece ya da arkadaşlarla gidilecek mekanların arasında bulunuyor. Fakat bu talep nedeniyle yoğun olabilecek zamanlarda önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. Fiyatlar ortalamanın üzerinde, ama kaliteye bakarak değerlendirildiğinde normal olduğunu düşünüyorum.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: