Konak Restaurant | Serkan Dinç
Barudi Cafe & Bar
7 Mart 2020
Kavinn Butik Otel
11 Mart 2020

Antakya’nın en büyük konaklarından birini restore ederek 2015 yıllında açılan Konak Restaurant, tarihi avlusundaki portakal ağaçlarının altında misafirlerini ağırlıyor. Merkezi konumu, mekanın tarihi dokusu ve ambiyansı nedeniyle, hem Antakyalıların hem de Antakya’ya gezmeye gelenlerin en çok ziyaret ettiği restoranların başında geliyor. Mekanın menüsü, Hatay mutfağını, Halep Mutfağını ve Beyrut Mutfağının sentezi oluşturuyor. Mutfağında Lübnanlı aşçısı da bulunuyor.

Konak Restaurant İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri

 

Taş konağın güzelliği, avlunun ortasındaki süs havuzu ve etrafında sıralanan beyaz masa örtülü masaları şık bir ambiyans yaratıyor. Özel günler ve romantik buluşmalar için tercih edilebilecek mekanlar arasında. Antakya’ya gelen ünlü isimleri mekanda görmek mümkün.

Hatay’ın Tarihi Dokusu

Konağın içinde sergilenen antika aksesuarlar, hem Hatay kültürünü sunuyor hem de tarihi ortamı destekliyor. Servis ve dekorasyon detaylarının, mekanın tarihi  ve şık atmosferiyle uyumu dikkat çekiyor. Yazın serin bir ortam sunan avluda kışın masalara özel ısıtma sistemi bulunuyor. Antakya restoranları arasında en geniş menülerden birine sahip Konak Restaurant, meze, salata, ara sıcak, ızgara ve tatlılar başlığında 120 çeşit sunuyor. Alkol servisi de olduğu için uzun sofralara ve sohbetlere ev sahipliği yapıyor.  Restoranın nezih bir müşteri kitlesi olduğunu söyleyebilirim.

Merak Yaratan Lezzetler

Muhammara, humus, közlenmiş peynir, zahter salatası, biber yoğurtlama en çok tercih edilen mezelerin başında geliyor. Izgara çeşitleri arasında klasik ızgaraların dışında kaz başı, tepsi kebabı, kağıt kebabı, Sac oruğu ve Et Öcce gibi yöresel çeşitler bulunuyor. Fırından ayrıca lahmacun, biberli-katıklı ekmek de servis ediliyor. Restoranın menüsünde  Konak köfte ve konak tatlısı gibi kendilerine özel çeşitleri de bulunuyor. Yöresel yemekler arasından sıyrılıp meşhur çeşitler arasına girmese de merak yarattığı için sık sık müşteriler tarafından deneniyor.

Restoranın sadece akşam yemekleri değil, kahvaltı servisi de bulunuyor. Mekanın servis ekibi ilgili ve güler yüzlü. Fiyatlar mekanın ambiyansına göre normal seviyelerde. Hesap sırasında kalp kırıklığı yaşamamak için önceden hesaba eklenen servis ücretlerine hazırlıklı olmak gerekiyor.

Konak Restaurant Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: