Kavinn Butik Otel | Serkan Dinç
Konak Restaurant
9 Mart 2020
Jasmin Konak Butik Otel
13 Mart 2020

Kavinn Butik Otel

Antakya’nın tam merkezinde bulunan Kavin Butik Otel, restore edilen tarihi bir konakta hizmet veriyor. Otelin merkezi konumu sayesinde Uzun Çarşı’ya, camilere, kiliselere ve Antakya Parkı’na yürüyerek ulaşmanız mümkün. Şehir merkezinde olması otopark bulmanız açısından zorluk çıkarsa da önemli noktalara ulaşım kolaylığı açısından buna değer.

Kavinn Butik Otel İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri

Dışarıdan bakıldığında klasik bir Antakya evi görünümünde olan otelin bir avlu etrafında konumlanmış 10 farklı odası bulunuyor. Odalarda ve ortak alanda tarihi bir dekorasyonla otantik bir ambiyans yaratılmış. Otelin taş duvarları doğal malzemelerin dışında çiçekler ve tekstil detayları dekorasyona renk katıyor. Tüm odaların etrafında sıralandığı avlu, ortak yaşam alan görevini görüyor. Bu yaşam alanından yükselen gürültülerin kimi zaman odalardan duyulması ise mimarinin yarattığı ihtimaller arasında.

Antakya’nın Tarihi ve Otantik Dokusu

Odaların dekorasyonunda da birbiriyle uyumlu nostaljik detaylar bulunuyor. Otantik halılar, yatak örtüleri, duvarları süsleyen objeler ve resimler birbiriyle uyum içinde. Antakya’nın tarihi ve otantik dokusu, dekorasyona güzel bir şekilde yansıtılıyor. Ahşap dolaplar, raflar ve odaların ferahlığı açısından iyi bir oda konforu sunuluyor. Buna karşılık otel odasından çok hala bir evin odasında kalıyor olduğunuzu hissettiriyor.

Otelin müşterileri geleneksel işlemeli örtülerin örtüldüğü yataklarda uyumaktan ve antika görünümünde koltukların bulunduğu köşelerde oturmaktan keyif alıyorlar. Odalar klimalı ve her odadan ücretsiz internet bağlantısına erişilebiliyor. Ayrıca sigara içilmeyen oda  tercihi yapabiliyorsunuz. Odalar günlük temizleniyor.

Otelin açık büfe kahvaltısı ve sunduğu diğer yiyeceklerin lezzeti sınıfı geçiyor. Ürün çeşitliliği, yöresel ürünlerin sunulması ve lezzet açısından müşterilerin beğenisini topluyor. Otelin işletmecileri, yöresel yiyecekler ve Antakya’nın yemek kültürü hakkında isteyen misafirlerine rehberlik yapıyorlar.

Otel temizlik açısından gayet başarılı ve personeli güler yüzlü. Misafirlerin ihtiyaçları olduğu zaman kuru temizleme ya da havaalanı transferi gibi hizmetler sunabiliyorlar. Fiyat açısından benzer diğer otellerle karşılaştırıldığında uygun seviyelerde olduğunu söyleyebilirim. Antakya otelleri arasında merkezi konumda bir seçim yapmak gerekirse tercih edilebilecek özelliklere sahip oteller arasında bulunuyor.

Kavinn Butik Otel Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

3 Comments

  1. Buraya benzer bir mekanda yıllar evvel yemek yenmiştik yanılmıyorsam Eski Antakya diyorlar o bölgeye. Tarihi evler kafe ve otel olmuş hatırası canlamdo6 gözümde, çok sevdiğimi söyleyeyim (:

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: