Mesken 046 Cafe &Pub | Serkan Dinç
Annihilation “Yok Oluş” Mantık Hatası Filmlerde Bugün
17 Şubat 2020
Affan Kahvesi
3 Mart 2020

Tarihi Antakya sokaklarında bulunan Mesken 046 Cafe & Pub, bu alanda bulunan kafeler gibi klasikleşmiş yapıya sahip. Nedir bu klasik yapı? Büyük duvarlarla çevrilmiş avlu içinde Antakya’nın kültürel mirasına uygun olarak dekore edilmiş balkonlu ve havadar Nargilesi meşhur kafeler. İşte Antakya’nın tarihi sokaklarındaki klasik cafe kültürü bu. İşin açıkçası herkes ünlü markalar, üniversiteli kızlar olduğu için Serinyol’daki mekanları tercih ediyor ama Antakya Kafeleri bence o ünlü markalardan kat be kat daha iyi…

Sakin saatlerinden, hızlı saatlerine kadar her saatte ayrı keyif veren eski mi desem yoksa tarihimi desem bilemediğim Antakya sokaklarında cezai ehliyeti olmayan bu mekanda neyden hoşlanıyorsanız ondan zevk alacaksınız.

Antakya’da Canlı Müzik

İnternetten okuduğum yorumlara göre Antakya’da Canlı Müzik dinleyebileceğiniz mekanlar arasında olan bu kafe de alkol satışı da var. Tabi yine klasikleşmiş ve Antakya denince aklımıza gelen Nargile’de yine burada mükemmel yapılıyor.

Ayrıca kekolardan uzak bir mekan olduğu için rahat ve huzurlu bir mekan arıyorsanız tercih edebileceğiniz Antakya Kafelerinden biridir diyebilirim. Yeni mekanlar keşfetmek isteyenler mutlaka burayı bir denemeli!

Mesken 046 Cafe & Pub  iletişim için İnstagram sayfasını kullanabilirsiniz: Mesken 046 Cafe & Pub Instagram

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: