Palladium AVM Antakya | Serkan Dinç
Çiçekli Konak Otel
17 Mart 2020
Lezzet-i Nan
21 Mart 2020

Palladium AVM, Antakya’da alışveriş mekanları arasında merkeze olan yakınlığı nedeniyle ilk sıralarda yer alıyor. Tahincioğlu Holding’e ait olan Palladium AVM zincirinin başka şehirlerde de şubeleri bulunuyor. Özellikle yazın zaman geçirmek için kolay ulaşılan, merkeze yürüme mesafesinde, klimalı ve otoparklı bir mekan olduğu için büyük bir rağbet görüyor. Kışın ise Antakya nüfus sayımını burada yapabilirsiniz. Özellikle hafta sonları bunaltıcı bir kalabalık içinde adeta aile olmanın keyfini yaşamak söz konusu.

Palladium AVM Antakya İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri

Mimari açıdan terracota rengi cephesiyle doğal bir etki yaratırken, cephenin düz renk ve cam bölümleri modern bir görüntü yaratıyor. Antakya’da alışveriş yapabileceğiniz en büyük alışveriş merkezi, dışarıdan da bir hayli büyük görünüyor. Halep taşının kullanıldığı cephe ve girişteki mozaik görseller, diğer şehirlerdeki Palladium Alışveriş Merkezleri’ne göre Hatay’a özgü farklılıklar katıyor. Üstünde cam panellerle içeriye doğal bir aydınlık sağlanıyor.

Antakya Palladium AVM’nin en üst katında bulunan Cinens Sinemaları için yazdığım yazıyı da okuyabilirsiniz.

İç mekanda Palladium Alışveriş Merkezi’ni benzersiz kılan bir detay var. Galerinin ortasından yetişkinler için en alt kata kadar uzanan bir kaydırak. Bu kaydırak hem dekoratif görünüyor  hem de aktivite sunuyor. Bu kaydırağı deneyen müşterilerin çocuklar gibi eğlendiğini görüyorum. Alışveriş merkezinde ayrıca çocuklar için kaydıraklar da mevcut. Ve ben 25 yaşımda olmama rağmen her gittiğimde mutlaka buradan kaymak için çaba sarf ediyorum. Çok eğlenceli, herkese tavsiye ederim.

Alışveriş merkezinde hem orta gelir grubuna hem de üst gelir grubuna uygun mağazalar bulunuyor. Giyim, aksesuar, elektronik, ev dekorasyon, mücevherat, süpermarket ve yapı market kategorilerinde farklı mağazalar bulabilirsiniz. Mağaza alanları geniş ve çeşitlilik yüksek. Ama bu genişlik, gezerken yorgunluk yaratması açısından dezavantaja dönüşebiliyor.

Yemek katı, yerli markaların dışında bilinen fast food markalarından oluşuyor. McDonalds, Burger King, Sbarro ve KFC bu markaların başında geliyor. Sinema katında ise Cinens Sinemaları bulunuyor. 6 farklı salonu olan sinemada vizyon filmleri gösteriliyor. Mısır ve atıştırmalık almak ya da filmi beklemek için sinemanın kendi alanı bulunuyor. Çocuklar için oyun alanı, büyükler için bowling salonu eğlence mekanları arasında en çok ilgiyi görüyor.

Saat 22:00’a kadar açık olan alışveriş merkezi, hafta sonları ve de diğer özel günlerde çok yoğun olabiliyor. Böyle günlerde otoparkta yer bulmak bile zorlaşıyor. Yerel olarak hiçbir özellik sunmasa da i markaları bir arada sunan  bu mekana mutlaka ihtiyaç oluyor.

Palladium AVM Antakya Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: