Lezzet-i Nan | Serkan Dinç
Palladium AVM Antakya
19 Mart 2020
MaVera Cafe
23 Mart 2020

Antakya’nın tarihi bir bölgesinde yer alan küçük bir yöresel ürün dükkanı olan Lezzet-i Nan, Nesrin Elmas ve Hazar Nuriddin Elmas tarafından işletiliyor. Hatay’ın yemek kültürünü oluşturan yöresel ürünler, hem Antakya’da yaşayanlar hem de Antakya’ya gezmeye gelenler tarafından talep görüyor. Antakya’ya hiç yolu düşmeyenlere ise internet siteleri üzerinden satış yapılıyor. Müşterilerine kargoyla gönderilen ürünler, belli bir tutarın üzerindeyse kargo ücreti alınmıyor.

Lezzet-i Nan İletişim Bilgileri

İletişim Bilgileri

Sadece Antakya’dan değil Hatay’ın köylerinde ürünleri toplayarak satışa sunan Lezzet-i Nan, mütevazi bir dükkana sahip. Vitrininde ve dükkanın raflarında duran ürünler, sade kavanozlarla sunuluyor. Herhangi bir etiket ya da marka çalışması henüz yapılmamış. Aldığınız ürünün hangi köyden geldiği, içeriğinin neler olduğunu anlatan paketleri olsaydı bana göre çok daha şık olurdu. Fakat bu sade sunum da doğal bir etki yaratıyor. Fiyatlar makul ve ortalama seviyede.

Hatay mutfağını sevenler için Lezzet-i Nan’ın ürünleri, mutluluk veren bir dükkan. Baharatlar, konserve, sos, turşu, pekmez, salça, peynir, zeytin ve zeytinyağı ürün kategorileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Evde yapmak için zamanı olmayanlar için ev yapımı reçeller, salçalar, turşular kavanoz kavanoz raflarında sıralanıyor. Bunların yanı sıra sabunlar ve Hatay’a özgü hediyelik eşyalar bulunuyor. Antakya’ya gezmeye gelenler için hem dönerken kendi evlerine ürün götürmek, hem de arkadaşlarına hediye alışverişi yapmak için uğranan dükkanlar arasında bulunuyor. Hatta dükkanın internette de satışta bulunan özel hediye sepetleri bulunuyor. Bu da Hatay ürünlerini seven arkadaşlara hediye için iyi ve pratik bir seçenek.

Bunların dışında sınırlı çeşitlikte olsa da Samandağ’dan gelen domates ve biberle manav alışverişi yapabiliyorsunuz. Hatta Hatay’ın meşhur mezeleri de dükkanın ürünleri arasında bulunuyor. Biberli ekmekten, humusa, kaytaz böreğinden oruğa çeşitli yöresel yemekler sipariş vermek mümkün. Antakya alışveriş mekanları arasında renkli bir nokta olan Lezzet-i Nan ürünleriyle ilgili sipariş vermeden önce telefon edip stok durumunu öğrenmekte fayda var.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: