Youtube Music İndirilebilir! (Ama Pahalı Bence) | Serkan Dinç
Kudüs’te Devasa Kent Çiçekleri
10 Kasım 2015
Facebook Yeni Video Özelliği
Facebook Yeni Video Özelliği
14 Kasım 2015

Düşünüyordum artık Youtube kendini ne kadar geliştirebilir diye? Hatta bu Youtuber muhabbeti çıktıktan sonra gamerlar için canlı yayın yapacakları yeni servislere de ilham olan fakat hala listede başı çeken Youtube hakkında kendini daha ne kadar geliştirebilir neler yapar diye merak ederken ardı ardına geliştirmeler yeni pazarlar yada yeni platformlar ortaya çıkartıyor. En son çıkardığı bu yeni uygulama hem üretici yani sanatçı için iyi bir durum hemde tüketici – dinleyici yani bizim için güzel bir durum. Herkes emeğinin karşılığını alacak ve herkes hak ettiği hizmeti görecek. Fakat biraz pahalı sanki gibi…

Bahsettiğimiz uygulama Youtube Music Beta’yı sonunda duyurdu. Uygulama Android ve IOS platformları için yayınlanırken Google Firmasının, Windows’a olan ambargosu hala devam ediyor gibi duruyor. Youtube Music’e üye olan kullanıcılar uygulamayı 14 gün boyunca hiçbir kısıtlama olmaksızın deneyebiliyorlar, bu sürenin sonunda uygulamayı kullanmaya devam etmek için ise aylık 9.99 dolarlık bir ücreti ödenmesi gerekiyor.

Youtube’un geniş müzik arşivine yalnızca sesli olarak erişim sağlayacak olan uygulama kısa sürede Spotify ve Apple Music‘le yarışacak gibi görünüyor. Zira Youtube Music’i avantajlı kılan noktalar, albümlerde yer almayan birçok şarkının da Youtube Music kullanıcılarına sunulacak olması ve neredeyse tüm şarkıların hali hazırda Youtube bünyesinde bulunması.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: