Facebook Yeni Video Özelliği | Serkan Dinç
Youtube Music İndirilebilir! (Ama Pahalı Bence)
13 Kasım 2015
The Game Award 2015 (Oyun Ödülleri)
16 Kasım 2015

Facebook’ta video izlenme oranları kullanıcı sayısına göre oldukça düşüktü. Bunun da farkına varan Facebook yöneticileri ayrıca kullanıcılarında içerik tüketmelerinde yavaş yavaş video içeriklere doğru kaydıklarının bilincine varınca video alanında kendilerini oldukça geliştirmeye başladı. Kullanıcılarına videolar için ilk olarak karşılarına ilk geldiğinde otomatik oynatma özelliğiyle başlayan Facebook, o zamandan bu zamana kadar oldukça önemli gelişmeler kaydetti. Mesela bir önemli gelişmede sayfaların Video Sekmesi aynı bir Youtube kanalını andıracak şekilde işlevsel olarak çalışmasıydı. Ardından video izleme sayfasında önerilen videolar gibi yeni video özellikleri geldi ve şimdi son olarakta bu özellik karşımızda.

Daha önce Facebook Videolarında videonun üzerine tıklandığında video durur yada oynamaya devam ederdi. Artık şimdi tıkladığınızda videolar oynamak yerine Facebook Fotoğraf Görüntüleyicisi gibi karşımıza bir ekran açılıyor. Bu açılan ekranın ismi ne bilmiyorum fakat Facebook Video Görüntüleyicisi olabileceği kanaatindeyim. Bu yeni özelliğin kısa bir videosunu sizinle paylaşıyorum. Aşağıdan bu videoyu izleyebilirsiniz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: