Yeni Hostinger İle Eski Hostinger Arasındaki Fark | Serkan Dinç
Oscar Wilde – Mutlu Prens Kitabının Hissettirdikleri
31 Aralık 2019
Ani Kalp Durmasına Dikkat Çeken İnteraktif Koşu Forması
5 Ocak 2020

Daha önce Hostinger hakkında yazı yazmıştım. Tekrar deneyimleme fırsatım oldu. Ve tekrardan yeni deneyimlerimi eski yazdığım yazıyla karşılaştırarak paylaşmak istiyorum. Benim ilk kullandığım zamanlar Hostinger’in ücretsiz hosting özelliği de vardı. “.TK” uzantılı ücretsiz domainler alıp hostinger.web.tr üzerinden internet siteleri açıyorduk. Zamanla ücretsizi kaldırdılar ve onun yerine çok düşük, sembolik ücretler diyebileceğimiz ücretler ile hosting satışı başlattılar. Ücretsiz verdikleri hosting’i ücretli yaptıklarında insan biraz daha verim arttırmasını beklerken değişen hiçbir şey olmamıştı. Ve yıllar sonra tekrardan ucuz olduğu için tercih etmek zorunda kaldım ve değişen hiçbir şeyin olmadığını tekrardan gördüm. Yine sunucu erişimleri sıkıntı, teknik destek yine sıkıntı ve bu sefer daha çok para gözler!

Yazının tamamını okumak size sıkıcı gelecekse kısa bir özet geçeyim;

  1. Hostinger’in hiç bitmeyen kampanyaları var ve bu kampanyalar aslında sizi daha pahalı hosting almanıza sebep oluyor.
  2. Hostinger teknik destek ekibi İngilizce bilmeyenler için için beş para etmez.
  3. Hostinger Cpanel’in ücretsiz SSL özelliğini kapatmış ve size SSL satmak için elinden geleni yapıyor.
  4. Hostinger, diğer hosting firmalarına göre verdiği hizmeti daha pahalıya veriyor ve daha para gözler.
  5. Sürekli sunucularda bağlantı hatası oluyor. Yandex, Jetpack gibi webmaster araçları kullanıyorsanız sürekli internet erişiminizin koptuğunu göreceksiniz.

HOSTİNGER ESKİ YENİ FARKI

Hostinger’in eski hizmetleri ile yeni hizmetleri arasında görüntü olarak pek çok fark olsa da aslında işleyiş olarak hiçbir fark yok. Eskiden ne sıkıntılar çektiysem yıllar sonra tekrar kullandığımda yine aynı sıkıntıları çekmeye devam ettim.

HOSTİNGER HİÇ BİTMEYEN KAMPANYA

Hostinger’i bildim bileli hiç bitmeyen bir kampanyası var! İnsanları salak yerine koymayı seviyorlar galiba. İnternet sitesi açmak isteyen ve pek fazla bilgisi ve deneyimi olmayan herkesi kandırabilecek bir kampanya algısı var. Bakıyorsunuz fiyatları tavandan göstermiş ve indirim dedikten sonra tavan fiyatları resmen bedava denilebilecek şekilde minimale indirmiş. Fakat dikkat edin, yenileme fiyatları bir çok Kaliteli Türk Hosting Firmasından daha pahalı. Bu paraya aldığınız hizmeti başka bir Türk Hosting Firmasında daha kaliteli bir şekilde alabilirsiniz.

HOSTİNGER TEKNİK DESTEK

Hostinger hakkında yazdığım ilk yazıda teknik destek konusunda hayatımda gördüğüm en kötü firmalardan biri diyebilirim demiştim. Ve yıllar sonra diyorum ki Hostinger Teknik Destek konusunda hala çok kötü! Arkadaş bir firma yıllar boyunca hiç mi değişmez. İllaki değişir ama iyi değişecek diyede bir şey yok. Mesela Hostinger teknik destek konusunda hiç iyi değişmemiş. Eskiden Hostinger Türkiye olarak sorumlu 2-3 tane çocuk vardı. Sorunumuz oldu mu yine çözemiyorduk. En kötü onlarla kavga ediyorduk ama en azından karşımızda Türkçe bilen ve bizi geçiştirmeye çalışan birileri vardı. Şimdi oda yok. Türkçe soru soruyoruz, Translate üzerinden İngilizceye çevirip, bize İngilizce cevap veriyorlar. Sonra gidiyoruz biz İngilizceyi Türkçeye çeviriyoru ve döngü böyle devam ediyor. Ve genel olarak büyük bir sinir krizi ile ayrılıyoruz teknik destek sohbet kutusundan!

Dünyanın En Para Göz Hosting Firması

Şuana kadar kullandığım tüm hosting firmaları arasında gördüğüm en para göz hosting firması Hostinger’dir. Apple firması iPhone telefonlarını ilk çıkardığında nasıl bomboş bir telefon elinize alıp sonra ona uygulamalar indirerek bir telefona benzetmiştiniz hatırlıyor musunuz? iPhone’u, iPhone yapan taktiği hemen hemen teknolojiyle uğraşan herkes bilir. İşte Hostinger’de sanırım bu pazarlama taktiğini kullanıyor. Hosting Firmalarının ücretsiz olarak sunduğu Cpanel’in SSL özelliğini, Hostinger kullanıma kapatmış ve size ücretsiz diye verdiği bir adet SSL ile ücretsiz SSL şeklinde övünüyor. Saçmalığın daniskası!

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: