Emoji Belgeseli “Emoji Among Us: The Documentary” | Serkan Dinç
Işıkla Sırlarını Döken Kitap: Hide & Eek
Geceleri El Feneriyle Okumak İsteyeceğiniz Kitap: Hide & Eek
22 Ocak 2020
Meksika’daki Gelir Dağılımı Uçurumunu Anlatan Komşu Mahalleler
Meksika’daki Sınıfsal Ayrımın Fotoğrafları
23 Ocak 2020

Bu içeriği ilk gördüğümde sektörünün rekabeti içerisinde oldukça kreatif bulmuştum. Fakat şimdi emojiler de zamanında MSN’de kullandığımız Smiley’ları gibi popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başladı yerini çıkartmalara doğru bırakıyor. Eskiden duygularımızı satır satır yazarken, o kadar satırı emojilere sığdırdık ve şimdi emojiler yetmedi yerini çıkartmalara bırakıyor. Neyse ihtiyar modundan çıkalım da Emoji belgesi niteliğinde hazırlanan kısa filme bir göz atalım. Stok video sitesi Dissolve’nin gerçek hayatla emojinin iç içe geçtiği kısa filmi “Emoji Among Us: The Documentary”de emojiler gündelik hayat görüntülerinin içine oldukça ustaca monte edilmiş. 68 emojinin kullanıldığı belgesel çekilirken ünlü belgeselci David Attenborough‘un çalışmalarından ve Able Parris‘in #emojidaydream projesinden esinlenilmiş. Film emojinin muciti Shigetaka Kurita’ya adanmış.

Dissolve’un projeyle ilgili “Emoji Among Us: The Documentary” sayfasında videoda kullanılan stok görüntülerin listesi de mevcut.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: