The Blacklist 3. Sezon 17. Bölüm (Mr. Solomon) | Serkan Dinç
Wordpress kurulumu nasıl yapılır
Cpanel WordPress Kurulumu
5 Nisan 2016
Vakıf Bank "Halden anlamayı sizden öğrendik" reklamı
Vakıfbank “Halden Anlamayı Sizden Öğrendik” Reklamı
12 Nisan 2016
Tümünü Göster

The Blacklist 3. Sezon 17. Bölüm (Mr. Solomon)

The Blacklist - 3. Sezon - 17. Bölüm

The Blacklist'in 3. Sezon 17. bölümü olan Mr. Solomon bölümünün fotoğrafları

Sır – gizem dolu filmleri ve dizileri seviyorum. Özellikle izleyiciyi bir düşünceye doğru yönlendiren ve her zaman beni şaşırtan dizi ve filmleri izlemekten büyük keyif almışımdır. The Blacklist’te Cabal güç kaybettikten sonra dizi biraz yavaştan almaya başlamıştı. Saygı değer Reddington abimiz neredeyse her bölüm “Bunlar daha hiç bir şey, çok kötü şeyler olacak!” diyip büyük savaşa hazırlık yapıyordu. Tabi büyük savaşa hazırlanırken FBI’da kendi çıkarları doğrultusunda çok güzel kullanıyordu. Bu bölümde bir noktadan sonra yine “acaba kendi çıkarları için mi” diye bir soru takılsa da aklıma böyle olmadığını ve bu sefer en saf duygular içerisine bürünmüş bir melek olduğunu gördüm Red’in. Dediğim gibi beni yönlendiren ve beni yönlendirdiği klişerlerden şaşırtan dizi / filmleri çok seviyorum. Bu bölümde adeta öyle oldu…

The Blacklist 3. Sezon 16. Bölüm

Cabal’ın tetikçisi Solomon, Cabal tarafından infaz edilmek istenir. Fakat gizemli bir iş veren Solomon tam infaz edecekken etrafındaki FBI ajanları bir bir öldürülür ve janti bir arabayla gizemli bir iş veren yanına yaklaşarak kendisine bir iş verir. Bu bölümde kaçırılmak istenen bir nükleer başlık, Tom’u öldürmek isteyen eski iş vereni ve Elizabeth’in düğününü izleyeceğiz. Yazımda bundan sonraki bölümler tamamen spoiler içerecek bu yüzden ister okuyun ister okumayın.

Solomon’un Kaçışı ve Nükleer Füze Başlığı

Biliyorsunuz ki ülkemizde Kurtlar Vadisi dizisindeki karakterler, gündemdeki bazı kişiler olarak değerlendiriliyor. Blacklist’teki zenci kardeşimiz Solomon’da kesinlikle Kurtlar Vadisindeki bir karaktere benziyordur her iddiasına varım. Fakat Vadiyi uzun zamandır izlemediğim için bir benzetme yapamayacağım. Neyse Solomon’u Cabal infaz etmek için herkesten gizli saklı bir operasyonla nakil ediyor. Tam infaz noktasına geldiğinde Solomon dik dur eğilme, karanlık kişiler seninle sloganına uygun bir biçimde ölmeyi bekliyor. Fakat bir mucize… Deli gibi bir sniper kötü zencimizi bu durumdan kurtarıyor. Ve ardından Red abimizin kulağına gelen bir bilgiye göre “Solomon ABD ordusunun nakil edeceği bir nükleer başlığı çalmak için kaçırılmış.” Ve tüm ekip bu nükleer füze başlığını korumak için çaba sarf etmeye başlıyor fakat Liz’inde düğünü o gün içerisinde olduğu için ne yapacakları biraz muamma. Yani insanın iki eli bir araya giriyor. Bir yanda kaçırılmak istenmeyen bir düğün diğer yanda çok önemli bir nükleer başlık! Ne diyelim Allah federallere başka dert vermesin…

Tom’un Eski Patronu

Valla Blacklist’in Facebook sayfasında Tom’la Liz’in klisede evlilik töreninde fotoğrafını görmesem aha şimid Tom ölecek diye düşünürdüm. Fakat dediğim gibi daha önce gördüğüm fotoğraf sayesinde sadece “Acaba nasıl kurtulacak” diye düşündüm. Birlikte soygun yaptıkları ve deliler gibi Tom’a aşık olan hanımefendi ve Tom’un eski iş vereni düğün öncesi Tom ve Liz’in evine düğün hediyesi bırakmaya geliyorlar. Plan basit. Eve gir düğün hediyesi olarak bir adet kafaya mermiyi bırak ardından çık. Tam bir infaz fakat Tom’a aşık olan, aşkından Tom’u bir banka soygunu sonrası kurşuna dizen hanımefendi bu sefer Tom’u kurtarıyor. Tom’da paşa paşa kliseye düğüne gidiyor.

Liz’in Düğünü

İşte tüm düğüm burada çözülüyor. Red, Solomon’un Nükleer füze için kaçırılmadığını Liz’in peşinde olduğunu anlıyor. Açıkçası Solomon’un kurtarılışı ve Füze başlığı bana bu gizemli kişinin acaba Raymond abimizin olabileceğini düşündürmedi değil. Çünkü kara borsada gayet iyi fiyata giderdi bu. Ama Red bunu çözünce o kişinin Raymond olmadığı kesinleşti. Tüm FBI Nükleer başlığı korumaya çalışırken Solomon’da gayet korumasız Liz’i Kliseden alacaktı fakat planlar tamda düşünüldüğü gibi olmadı. Tabiki Raymond abimiz burada feleğin çarkına çomağı soktu. Daha vermeyi unuttuğum bir sürü detay var. İzlerken keyif aldığım bu bölüm kesinlikle muhteşem bir bölümdü.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: