The Blacklist 3. Sezon 18. Bölüm "Mr. Solomon: The Conclusion" | Serkan Dinç
Turhost Cpanel Kurulumu
Turhost Cpanel WordPress Kurulumu
15 Nisan 2016
Sinemia Nedir ve Güvenilir Midir?
Her Gün Bedava Film İzle “Sinemia”
28 Nisan 2016
Tümünü Göster

The Blacklist 3. Sezon 18. Bölüm “Mr. Solomon: The Conclusion”

The Blacklist 3. Sezon 18. Bölüm "Mr. Solomon: The Conclusion"

Photo from the episode "Mr. Solomon: The Conclusion"

Fark ettim de 3. sezon her bölüm hakkında yazmaya başlarken mükemmel bir bölümdü diye başlıyorum. Bunun kaynağı ne olabilir diye düşündüm ve izlediğim diğer dizilerin kalitesizliğinden olabileceği kanaatine vardım. Oysa ki eskiden ne güzel N3mburs, White Collar yada Mentalist vardı. Maalesef benim için çıtayı o kadar yükseltmişler ki artık izlerken keyif aldığım bir tek bu dizi kaldı.

The Blacklist’in 3. sezon 18. bölümü için öncelikle söylemem gerekiyor benim için acayip duygusal bir bölümdü. Bu kadar duygu yükünü ben kaldıramadım. Özellikle Liz’in Raymond’ı dışladığı sahne içimi acayip burktu. Bölüm hakkında konuşmak gerekirse Solomon tarafından basılan kliseden kaçan Elizabeth ve Tom Aram tarafından incelikle hazırlanan klasik bir arabayla izlerini kaybettirdiklerini düşünürken, tam donanımlı olan Solomon’un ekibi tarafından tekrardan radara yakalanıyor. Bu kadar baskıya ve şiddete dayanamayan bebekte artık böyle bir annenin karnında daha fazla bulunmak istemediğinden ebeveynlerine iki seçenek veriyor. “Ya beni buradan çıkartın, yada ölürüm…”

Solomon Liz’in Peşinde

Daha kimliğini görmüş olmasakta tahminler Liz’in annesi tarafından tutulmuş olacağı düşünülen Solomon Liz’in peşini bırakmıyor. Çok sağlam saha ve lojistik destek elemanı olan Solomon kliseden kaçan Liz’in izini buluyor ve peşine düşmeye devam ediyor. Ve tabi ki bu bölümde Liz’in, Solomon’u kimin tuttuğu yönünde tahminlerini hepimiz görüyoruz. Daha doğrusu başından beri tahminler bu yönde. Büyük bir ihtimal annesinin kendisine ulaştığını düşünüyor ama göreceğiz kim olduğunu. Bende acaba diyorum bu Raymond’un bahsettiği büyük savaş Liz’in annesiylemiydi yoksa Cabal mıydı merak ettiğim detaylardan bir tanesi.

Liz Erken Doğum Yapıyor

Elizabeth’in karnındaki bebek bu kadar aksiyon ve baskıyla daha fazla dayanamayarak çıkartın beni buradan daha fazla dayanamıyacağım diyor. Tabi ki bölüm içerisinde bu aktiviteler daha duygu yüklü olarak aktarılıyor. Kaplan’ın Liz’i alması, doğum yerinin hazırlanması falan tamamen sanat eseri. Hatırlayacaksınız Raymond bir keskin nişancı tarafından vuruluyordu. Ve hemen bir depoda özel ilk yardım servisi kurulup doktorlar hemşireler tıbbı cihazlar kurulup tam teşekküllü bir ilk yardım servisi yapılıyordu. Bu bölümde Liz’in doğumu için aynı proje hayata geçiyor. Liz bebeğini pis bir depoda yalnız başına doğurmak istemediğini söylesede bu sefer ki mekan biraz farklı. Pis bir depo yerine tozlu bir gece klübü 🙂

Liz’in doğumundan sonra ortaya çıkan küçük meleksi şey herkes tarafından çok beğeniliyor. Raymond tarafından da bu küçük meleksi şey görülmek isteniyor fakat Liz tarafından dışlanıyor… Raymond yıkılıyor, bizlerde yıkılıyoruz…

Elizabeth için ne kadar derde tasaya girmiş olan Raymond Reddington, koruduğu bu emanet tarafından böyle dışlanması gerçekten de çok yürek burkutucu. Raymond karakterini canlandıran James Spader’in ne kadar profesyonel bir oyuncu olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz. O anı resmen bizlere de yaşattı diyebilirim.

Spoiler

Bu bölüm dizinin gelmiş geçmiş en büyük spoilerini barındırıyor. Okumadan önce dikkatli olalım lütfen…

Liz'in Hastane Yolu

Liz'in Hastane Yolu

Elizabeth doğumdan sonra karaciğeri tarafından dışlanarak ölüm döşeğine düşer. Bütün olanakları ayağına kadar getiren Kaplan ne hikmettirki bu olanağı doktorun ayağına getirmez ve acilen hastaneye gitmesine karar verilir. Acilen bir plan yapılır ve bu plan FBI’dan arkadaşlara söylenerek destek çıkılması istenir. Plan “Ördek avı”. Bu plan doğrultusunda 2 adet konvoy ile yola çıkan Liz’in birinci konvoyu ve Solomon’un lojistik desteği tarafından fark edilen bir ambulanstır. Ambulans yakalanır ve bunun bir kandırmaca olduğu anlaşılır. Diğer konvoyu durduran Solomon ise ağır bir çatışmaya girerek Liz’in bulunduğu araca yönelir. Tam bu sırada Elizabet daha fazla dayanamaz ve hakkı rahmetine kavuşur… Mı acaba?

Bildiğimiz kadarıyla Liz’in kalbi duruyor kalp masajına rağmen geri döndürülemiyor ve ölüyor. Fakat düşünüyoruz dizinin başrolü hatta merkezi olan bu kadın ölürse dizi biter. Ya bu sezon diziyi bitirecekler yada Hitman oyununu oynayanlar bilir kalbi durduran bir ilaç vardı. Onun gibi bir ilaç verip annesi tarafından izini kaybettirilmeside sağlanabilir. Bilemiyoruz. Dizinin finalinin ne zaman olacağı konusunda da bir araştırma yapmadım fakat bunuda araştırmak gerek diye düşünüyorum.

The Blacklist 3. Sezon 18. Bölüm Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: