Gülmek Bulaşıcı mıdır? | Serkan Dinç
Facebook Video Sekmesi Geliyor
15 Ekim 2015
“Suyun üzerinde yürüseniz, “Çünkü yüzme bilmiyor” diyen insanlar hep olacaktır. O yüzden siz işinize bakın.”
16 Ekim 2015
Tümünü Göster

Gülmek Bulaşıcı mıdır?

Ben Dram eğitimi almamış olsamda duygularımı kontrol edebilidiğimi düşünüyorum en azındna gülme duygumu kontrol edebildiğimi düşünüyordum. Gerçi çoğu zaman yanımda hayat arkadaşım varken kendimi tutamayıp gülerim ama o bir istisnaydı. Oysa ki sadece o istisna değilmiş. Coca Cola bunu kanıtladı. Tıpkı esneme gibi gülmekte bulaşıcıymış…

Yaklaşık olarak ben videonun 45.saniyesine kadar gülmeden durabildim. Sizin böyle bir iddianız varsa merak ediyorum siz ne kadar gülmeden durabildiniz? Yada durabilirsiniz?

Reklam hakkında konuşmak gerekirse Coca Cola’nın yine standart ana fikri mutluluk üzerine kurulu olan bu reklam Brükselli ajans Gonzales imzasını taşıyor. Kampanya filminde, doluca bir metro vagonundaki adam kulaklıklar kulağında tabletinden bir şeyler izlerken gitgide yükselen bir sesle gülmeye, kahkaha atmaya başlıyor.

Metroda gözleri dalan, uyuya kalan, somurtuk somurtuk oturan herkes önce adamın bu “haline” sırıtmaya başlıyor, sonrasındaysa kahkahalar tüm metroya bir salgın gibi yayılıyor. Pek tabii bu kahkaha krizinin devamında metronun içine gizlenmiş Coca-Cola görevlileri ortaya çıkıyor ve herkese Coca-Cola dağıtıyor.

Coca Cola Gülmek Bulaşıcıdır Reklam Kampanyası

Coca Cola Gülmek Bulaşıcıdır Reklam Kampanyası

Coca Cola Gülmek Bulaşıcıdır Reklam Kampanyası

Coca Cola Gülmek Bulaşıcıdır Reklam Kampanyası

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

1 Comment

  1. Enes Gökçe dedi ki:

    Ofiste sesli bir şekilde bu videoyu açtım 4 kişiydik. 15. saniyeden sonra 4’ümüzde koptuk 😀

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: