Facebook Video Sekmesi Geliyor | Serkan Dinç
Facebook’un Yeni Like Reaksiyonlarının Raporları Nasıl Olacak?
14 Ekim 2015
Coca Cola Gülmek Bulaşıcıdır Reklam Kampanyası
Gülmek Bulaşıcı mıdır?
16 Ekim 2015

Facebook çok uzun bir süredir alt yapı güncellemeleri ile uğraşıyor ve çok fazla gözle görülür bir değişiklik yapmıyordu. Bu dönem Facebook yeni tasarıma geçtiğinde başladı ve videoların popülerleştiğini fark etmesiyle son verdi. Fakat bunca zaman alt yapısında gerçekten önemli değişiklikler yaptı ki buda bundan sonra yapacağı yeniliklerde ne kadar kullanıcı memnuniyeti odaklı işler ortaya koyacağının bir göstergesi.

Gammerların çektiği videolar, ortaya çıkan Video Bloggerlar ve sadece Youtberlar Facebook’un çok uzun zaman önce dikkatini çekmiş olmalı fakat yeni ve büyük bir giriş yapacak olması Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in bir Bill Gates örneğini aklıma getirdi. Bu kadar büyük şirketlerin bu kadar yavaş ve sağlam hareket etmesi bazen o firmalara zarar verebilir fakat bakalım Facebook Video için neler olacak. Yarar mı getirecek zarar mı?

Video İçeriği Üreticileri İçin Facebook?

Bence en önemli konulardan biride bu diyebiliriz. Youtube Video siteleri içerisinde şuanda en iyisi, sektör lideri diyebiliriz. Ülkemize baktığımızda Web.Tv önemli bir yatırım ve yerli Youtube olma yolunda ilerliyor ama olamıyor. Neden? Çünkü insanların alışkanlıkları çok önemli. Ve bir diğer etkende kullanıcı bilinirliği. Facebook kullanıcı bakımından zaten oldukça verimli fakat alışkanlıkları nasıl yenecek burası önemli bir soru.

Birde Video Üreticilerini; Gammerları, Video Bloggerlarını ve Youtuberları nasıl kendine çekecek? Bu konuda Web.tv ve Youtube kazan kazan mantığını kullanıyor. Youtube bu büyük pastanın küçük bir bölümünü içerik üreticilerine dağıtarak önemli bir üretici kitle oluşturdu. Web.tv’de kendi çapında bir şeyler ortaya koyuyor. Bakalım Facebook bu konularda neler yapacak?

Facebook Video geliştirmesinin mobilde nasıl duracağını aşağıda ki videodan inceleyebilirsiniz;

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: