Vodofone’dan Mehter Takımlı Star Wars Reklamı | Serkan Dinç
Bilkent Marka Ödülleri Saçmalığı
15 Aralık 2015
TEB'ten İnteraktif Bir Reklam
TEB’ten İnteraktif Bir Reklam
21 Aralık 2015

Sabah sabah Facebook’ta hazırladığım sayfa listelerinde neler paylaşılmış bir bakayım derken içeriği olarak nasıl olduğunu merak ettiğim bir film yazısı denk geldi. Okuyayım derken daha yazıyı okumaya başlamadan yazının başında bir reklam dikkatimi çekti. Baktım mehter takımı geliyor Galata Köprüsünden usul usul dedim ki bakalım yine hangi marka milli duygularımızı uyandırmak için mehter takımını kullanmış…

Reklamı izlemeye başladıktan sonra ufak bir ayrıntıda gözümüzün içine kocaman sokmuşlar Vodafone Freezone logosunu bir şapkanın üzerinde. Fakat tam o andan sonra ortaya çıkan karanlık taraf ve cumhuriyetçiler reklamın havasını milli duygularımızı kullanan reklamdan daha çok Star Wars’ta Osmanlı olsa nasıl olurdu havasına çevirdi. Buraya kadar reklama hep milli duygularımızı sömüren bir reklam edasıyla baktım fakat bu andan sonra espri gerçekten güzel geldi. Vodafone güzel bir reklam filmi ortaya çıkarttırmış. Bu reklam üzerinde çalışanları gerçekten en içten dileklerimizle tebrik ederiz.

Ayrıca birde marka reklam kampanyasını diğer mecralarda da desteklemek ve yaymak için Twitter’da #GüçBizimleolsun diye bir hashtag açmış, birde www.gucbizimleolsun.com diye bir internet sitesi açmışlar.

Vodafone FreeZone’nin Youtube Kanalından paylaşılan bu reklamı hangi kanaldan aldığımın linkini vermek için Youtube’a girdiğimde bir şey fark ettim. Freezone Yotube özel kanal URL’si almamış. Yorum yapmadan ufak bir detay. paylaşayım dedim….

Vodofone Freezone Mehter Marşlı Star Wars Reklamı

Vodofone Freezone Mehter Marşlı Star Wars Reklamı

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: