Aikido Bilmemek Ayıp Değil Şekerim | Serkan Dinç
Onur Ünlü “Dünyadaki Temel Sorun Kira Sorunu”
1 Kasım 2021
Kitap & Nargile & Kahve Kafe
2 Kasım 2021

Turizmin gelişimi için birkaç önerim var. Mesela akide şekeri Japon’lara ve diğer bilumum gözü çekik, uzak doğulu, ki gözleri çekik ya da uzak doğulu olmalarına da gerek yok, kısa boylu dolarlara veya avrolara aikido şekeri diye pazarlanabilir. Neden olmasın? Şekerlerin Aikido bilmesi zorunlu değil ya! Bizim ülkemizde Kapadokya için gelen turistlere Tuz Gölünde şifalı tuzların yanında Kapadokya ürünleri satılabiliyor. İki pazarlama tekniğinin oluşturduğu paralel doğrultusunda bence gayet mantıklı! Ayrıca Mevlana Şekeri’de hiç olduğu gibi görünmeyen, görünmediği gibi olan bir şeker. Şeker ile Mevlana’nın arasında ki bağı kuran var mı? Sarı çiçeğe falan sorular sormadığı gibi hiç âşık bir tarzı da yok. Şeker dönüyor mu, sağ elini kaldırıp sol elini daldırıyor mu? Hayır, henüzhiçbirr Mevlana şekerinin böyle bir el kol hareketi çektiğini görmedim. Zaten ben Mevlana şekerinin paketi üzerinde “Mevlana Şekeri” yazdığını görmesem onun Mevlana Şekeri olduğuna inanmazdım. O benim için “kocakarı şekeri” yani anneannem hep öyle derdi. Bana kocakarı şekeri alın derdi.

Blog Yazmamın Manifestosu ‘nu okudunuz mu? Okumanızı ve siz neden blog yazıyorsunuz bunu benimle paylaşmanızı çok isterim.

Anneannem kocakarı şekerini çok sever. Anneannem şekeri çok sever. Anneannem şeker gibi kadındır ki bu yüzden kendisi şeker hastası olmalı ve şeker hastalığı AIDS gibi cinsel yolla bulaştığı için biz torunlarına kadar bu hastalığı nakletmiştir. Fakat konunun bununla hiç alakası olmadığı gibi bu önemsiz detayla sizi boğduğum için özür dilerim. Demem o ki, Mevlana Şekeri ismini “Kocakarı Şekeri” olarak değiştirmek çok mantıklı ve akıllıca. Üstelik isim ile şeker arasındaki bağda tam takma diş kullanan kocakarılara göre. Bu sayede emekli olmuş, emeklilik parasını hangi ülkeyi dolaşarak yesek diye düşünen Avrupalı, Uzak Doğulu ve Yakın Doğulu ülkemize gelen dişsiz koca ve karı turistlere pazarlayabiliriz. Fransız öpücüğü nasıl meşhur ise Kocakarı Şekeri’de bir o kadar meşhur olabilir. Hatta Fransız Öpücüğünün teknik olarak dilli ve salyalı olması, Kocakarı Şekeri’ni ağzınıza attığınızda bıraktığı tat ve zevk ile eş değer olması, Kocakarı Şekeri’ni, Fransız Öpücüğü ile yarıştırabilir. İkisinin arasında pek bir fark yok. Dediğim gibi ikisi de dil ile ilgili, ikisi de ağızda salya salgılatıyor, ikisinin de damak lezzeti var.

İş bu yazı geyik olarak yazılmış olsa da bazı okuyucu kitlesi terbiyesiz, saygısız, seviyesiz bulabilecektir. Bulması onların gayet en doğal hakkıdır. Kendilerinden özür dilerim fakat bilerek bu ayıbı devam ettireceğimi de belirtmek isterim. Kusura bakmayın ama bu geyiği yaparken 3 arkadaş eğlendik.

Dipnot: Fotoğraf Kardeşler Kuruyemiş‘in internet sitesinden alınmıştır.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: