MaVera Cafe | Serkan Dinç
Lezzet-i Nan
21 Mart 2020
Zap Yapı İnşaat ve Tadilat İşleri
23 Mart 2020

Mavera Cafe, eski Antakya evlerinden birinde yer alıyor. Tarihi bir ara sokakta bulunan mekan, misafirlerini genellikle avlusunda ağırlıyor. Avlusundaki ağacın dallarına asılı renkli notlar, mekanın ambiyans açısından kendine özel farkını yaratıyor. Dilek ağacı gibi görünse de ağaca asılı kağıtlarda genellikle şiir kıtaları yer alıyor.

MaVera Cafe İletişim Bilgileri

  • Zenginler, 4. Çk. No:3, 31070 Antakya/Hatay

Avluya inen renkli merdivenleri ve bahçedeki renkli dekorasyon detayları, tarihi mekana modern bir hava katıyor. Antakya kafeleri arasında dekorasyona ayrılan bütçe açısından ilk sıralarda yer almasa da, müşterilerine sıcak ve rahat bir ortam sunmayı başarıyor.

Yazın serinlik sunan avlu, kışın ortaya kurulan sobayla ısınıyor. Süs havuzu da avluda dikkat çeken detayların arasında bulunuyor. Ahşap masaların sıralandığı avluda, renkli masa örtüleri mekana sıcak bir hava katıyor. Mekanın duvarlarında Nazım Hikmet ya da Charlie Chaplin ile karşılaşmak mümkün. Duvarlarda ve mekanın içinde farklı aksesuar sıklıkla kullanılıyor.

Mekanda haftanın bazı günlerinde canlı müzik yapılıyor. Sadece çay kahve içmek için değil, avluda serin bir bira için de mekana gelebilirsiniz. Biranın yanı sıra kışın sıcak şarap da servis ediliyor. Sıcak şarap, toprak fincanda yanında çerez ikramıyla otantik şekilde sunuluyor. Mekanın müşteri kitlesini genellikle Antakya’da yaşayan gençler ve gezmeye gelenler oluşturuyor.

Sıcak ve soğuk içeceklerden birini seçip Mavera Cafe’nin avlusunda sakin ve uzun vakit geçirmek mümkün. Türk kahvesi ve çayın yanına Mavera Cafe’nin pastalarından sipariş edebilirsiniz. Pasta çeşitleri gününe göre değişebiliyor. Türk kahvesinin sunumu su ve lokum ikramıyla yapılıyor. Kışın üzerinde bol tarçınla sunulan salep de kafenin en çok tercih edilen içeceklerinin başında geliyor. Antakya Affan Kahvesi’nin gül suyu ve dondurmayla servis edilen muhallebili meşhur tatlısı Haytalı’yı da Mavera Cafe’nin menüsünde bulmak mümkün.

Servisin güler yüzlü ve ilgili olduğu mekan, Antakya kafeleri arasında mütevazi seçenekler arasında yer alıyor. Fiyatlar ortalama seviyede ve genellikle rezervasyona gerek olmuyor.

MaVera Cafe Fotoğraf Galerisi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: