Zap Yapı İnşaat ve Tadilat İşleri | Serkan Dinç
MaVera Cafe
23 Mart 2020
İranlı Farklı Babalar ve Farklı Yetişen Kızları
İran’ın Bilinmeyen Yüzü “Babalar ve Kızları”
24 Mart 2020

İnşaat alanında 2005 yılından bu yana ekipler halinde yürüttüğümüz hizmetlerimizi, 2014 yılının başında ZAP YAPI adı altında şirketleşerek kurumsal bir kimlikle devam ettirmekteyiz. Yapılarda taşıyıcı sistem imalatları hariç, geriye kalan ince yapı işlerinde ( Isı Yalıtımı, Zemin Betonu Uygulamaları, Asfalt Uygulamaları, İnce İnşaat İşleri, Tadilat, Taş Duvar, Seramik, Boya uygulamaları ) hizmet vermekteyiz. İşinde uzman ekiplerden kurulu şirketimiz, üstlendiği tüm projelerde kaliteyi ve müşteri memnuniyetini temel alan bir anlayışa sahiptir.

Bu içerik Zap Yapı İnşaat ve Tadilat Hizmetleri hakkında bilgi vermek için sponsorlu içerik olarak hazırlanmıştır.

Zap Yapı İnşaat Tadilat İşleri

İnşaat tadilat işleri, ev ve işyerlerinin mevcut alanlarını daha iyi kullanabilmelerine imkan tanıyan düzenlemelere denir. ZAP YAPI proje yöneticilerinin hazırladığı bu yazı, tadilat işleri olan herkese rehber niteliğindedir. Amacımız sadece evinizi ve işyerinizi tadilat yapmanıza veya yenilemenize yardımcı olmak değil, aynı zamanda süreci sizin için kolay ve zevkli hale getirmektir.

ZAP YAPI, İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet veren lisanslı bir tadilat yüklenicisidir. Geniş bir deneyime sahibiz ve tüm ev yenileme veya tadilat işleri aşamalarında size yardımcı olabiliriz. Mevcut alanınızı daha iyi kullanabilmeniz için ev tadilat işleri, işyeri tadilat işleri, mutfak banyo tadilat ve iç dekorasyon işlerinde uzmanız.

Zap Yapı Helikopterli Şap

Helikopterli şap uygulaması geniş ve çok amaçlı kullanılan alanlarda, tek tip, boşluksuz ve düz bir beton zemin elde etmek amacıyla yapılmaktadır. Helikopter şap fiyatları; uygulanacak alanın ne amaçla kullanılacağı, yapılacak şap betonu katkı maddeleri ve beton kalınlığında ötürü farklılık gösterir. Yüzeyin maruz kalacağı kuvvete göre beton kalitesi ve kalınlığı belirlenir. Ayrıca çesan, dramix, elyaf gibi beton mukavemetini artıran katkı maddeleri de kullanılabilir. Yüzey aşınmaları için toz esaslı yüzey sertleştiriciler kullanılmaktadır. Şap atmak, zemini pürüzsüz ve parlak bir hale getireceği gibi su yalıtımı da sağlayarak sızdırmazlık özelliği taşır. Helikopterli Beton, çimento esaslı olduğundan, helikopter vurulduğunda aşınma ve tozuma minimize edilmiş olur. Şap dökümü, zeminlere; sağlamlık, renklilik ve görsellik katmaktadır. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı alanlar tasarlanmış olmaktadır. Pekiyi Şap Nasıl Atılır?

Daire Şapı zemin uygulama aşamasında kalıp üstü betonu veya diğer adıyla tesviye betonu üzerine 4-7 cm kalınlığında dökülür. Şap betonu kullanım amacı ise: Tesisatın üstünün örtülmesi, zeminin izolasyonu, tüm zeminin aynı teraziye (hizaya) getirilmesi, güzel bir görünümün elde edilmesi, fayans veya parke gibi uygulamaların düzgün bir zemine oturtulması için yapılan beton uygulamasıdır. Zemin Şapı uygulamaları belirlenmiş kurallara göre atılmadığı takdirde yapıya ciddi zararlar vereceği gibi, aynı zamanda yaşam konforunu ciddi derecede olumsuz etkileyecektir. İnşaatta şap atmak, teknik şartnameye göre ve şap dökme sırasına göre yapılmalıdır.

Zap Yapı Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama yaptırarak, buz gibi ve nemli duvarlara son verebilirsiniz. Konforlu ve sıcak yuvalar için artık ısı izolasyonu şart. Binanıza ısı izolasyonu yani mantolama yaptırarak doğalgaz faturanızı yarı yarıya indirebilirsiniz. Dış cephe mantolama firmaları arasında öncü  olan ZAP YAPI, tecrübeli kadrosuyla en başından en sonuna kadar yanınızda.

Zap Yapı Asfalt Kaplama

Asfalt betonu karışım oranları çok dikkatli şekilde hazırlanan iri agrega + ince agrega + filler ile asfalt çimentosunun sabit karıştırma tesislerinde sıcaklık ve nem kontrolü altında karıştırılmasıyla elde edilir. En gelişmiş kaplama tiplerinden olan asfalt kaplama ağır trafik altındaki yollarda, otoyollarda, hava alanı pistlerinde geniş bir alanda asfalt serim uygulaması yapılır.. Her türlü iklim koşullarında uygulanabilir. Yüksek dirence sahiptir, ancak maliyeti yüksektir.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: