DocPlanner 20 milyon dolar yatırım aldı | Serkan Dinç
Yahoo'ya 3 Milyar Dolarlık Teklif
Yahoo’ya 3 Milyar Dolarlık Teklif
8 Haziran 2016
Microsoft, Linkedin'ı satın alıyor
Microsoft, LinkedIn’i Batırmaya Geliyor!
13 Haziran 2016
Tümünü Göster

DocPlanner 20 milyon dolar yatırım aldı

Online doktor randevu platformu DocPlanner 20 milyon dolar yeni yatırım aldı ve İspanya merkezli bir başka randevu girişimi Doctoralia ile birleşti. Hızla küreselleşmek isteyen DocPlanner, alanında dünya lideri olma hedefiyle hareket ettiğini belirtiyor.
Bundan iki yıl önce Eniyihekim.com satın almasıyla Türkiye pazarına açılan Polonya merkezli DocPlanner, bugün 25 ülkede faaliyet gösteriyor ve 8 milyon kullanıcısı olduğunu söylüyor. Varşova, İstanbul ve Roma’da ofisleri bulunan girişim 200’den fazla çalışana sahip. Girişim açısından Doctoralia birleşmesi erişim ve büyüme açısından oldukça kritik. İspanya merkezli lider online doktor randevu platformu Doctoralia bugün 20 ülkede, 9 milyon aylık kullanıcıyla faaliyet gösteriyor. Bugün ayda 200 bin randevuyu yönettiğini söyleyen DocPlanner birleşmeyle bu sayıyı en az ikiye katlayacak gibi görünüyor.

DocPlanner satın almasında sonra yeniden yapılanan Eniyihekim, geçtiğimiz Şubat’ta Doktortakvimi.com adıyla yeniden lansmanını yapmıştı. Target Global liderliğinde ve ENERN ve EBRD katılımıyla gerçekleşen turla birlikte DocPlanner’ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım 34 milyon dolara çıktı.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: