Pokémon Go'yu Biliyor Musunuz? | Serkan Dinç
99 Francs
16 Ekim 2015
Facebook Sayfa Gönderilerinin Bitiş Tarihini Planlama
19 Ekim 2015
Tümünü Göster

Pokémon Go’yu Biliyor Musunuz?

pokemon-crater_Hollowbrook_TownYaklaşık olarak 2 – 3 ay önce şirkette ofiste yine oturuyoruz eskilerden konu açıldı. Konumuz Pokemon Crater! Eskiden böyle bir online pokemon oyunu falan vardı o ne oldu falan derken arattı googleda karşımıza onun benzeri bir kaç site çıktı. Meğerse bizim pokemon crater artık yokmuş. Ama o çıkan sonuçlar içerisinden eski oyuna en yakın olan site pokemon-vortex.com ‘du. Eğer sizde nostalji yapmak isterseniz liniki verdiğim o siteye girebilirsiniz.

Biz bu oyunu ararken arkadaşımdan “Şu çizgi filmin bir adam gibi oyunu yapmadılar” diye bir söz çıktı. Hani ne derler? İyi pokemon iyi lafının üzerine gelir, iti an pokemonu hazırla, seni seçtim pikaçu falan. Neyse işte Webrazzi.com’da bir pokemon haberi aldık ve mutlu olduk. Gerçi ben inatla Windows Phone kullanmaya devam edeceğim için pek mutlu olmadım.

Pokémon Go oyunlarının konsepti bilindik Pokemon dünyası ile çok benzer olacak. Açık bir evrende, hatta GPS konum bazlı olarak farklı Pokemon türlerini keşfedecek, yakalayacak, değiş tokuş edecek ve tabii ki galibiyet için rakiplerinizle savaşacaksınız. Çoklu oyuncu desteği de sunması beklenen yeni Pokémon oyunu, sanal bir dünyanın kapılarını oyunculara açacak.

Birde Pokémon Go Plus adı verilen bir bilekliğiniz olacak. Bu bileklik üstündeki LED ekran sayesinde Pokemon oyuncularına bildirim sağlayacak. Bir Poketopu tasarımında olan ve üstünde ekran bulunmayan akıllı bileklik düşük enerjili Bluetooth teknolojisi ile çalışacak.

iOS ve Android cihazlar için hazırlanan Pokémon Go’nun çıkış tarihi ise 2016 olarak belirtildi.

gercek-pokemon-go-oyunu-1

gercek-pokemon-go-oyunu-2-pikacu gercek-pokemon-go-oyunu-3-charizard

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: