Facebook Sayfa Gönderilerinin Bitiş Tarihini Planlama | Serkan Dinç
Pokémon Go’yu Biliyor Musunuz?
19 Ekim 2015
Blackberry Priv – Blackberry’nin İlk Android Telefonu
19 Ekim 2015

Facebook süreli gönderilerden hiç haberiniz oldu mu? Eminim ki Sosyal Medya İçerik Yöneticileri / Uzmanları falan biliyordur ancak maliyeti düşürmek için Sosyal Medya ile ilgili birileri ile çalışmayı düşünmeyen kobiler vb. için bilinmedik olabileceğini düşünüyorum. Sayfanızda tanıtımlar, kampanyalar falan oluşturuyorsunuz. En basit olarak bu kampanyalar bittiğinde bu içeriklerinde silinmesini isterseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Ki eminim çoğu insan bunu istemeyecektir ama yine de belki başka bir aşamada size lazım olabilir diye bu bilgiyi paylaşmak istedim.

Öncelikle bir video için bitiş tarihi planlamadan önce, Sayfanızda süreli gönderilere izin vermeniz gerekir. Sayfanızda süreli gönderilere izin vermek için:

  1. Sayfanızın üst kısmındaki Ayarlar‘a tıklayın
  2. Süreli Gönderiler‘e tıklayın
  3. Bu Sayfayı yöneten kişilerin, gönderilerin yayından kaldırılacağı bir zaman seçmelerine izin ver. seçeneğinin yanındaki kutuyu tıklayarak işaretleyin
  4. Değişiklikleri Kaydet‘e tıklayın

Artık süreli gönderilere izin vermiş bulunuyorsunuz. Şimdi sayfanızda ki bir videonun bitiş tarihini planlamak için ne yapmanız gerektiğini anlatalım:

  1. Sayfanızın Zaman Tünelinin en üstünden bir video ekleyin
  2. Paylaş‘ın yanındaki facebook-alt simgesine tıklayın ve Gönderiyi Planla‘yı seçin
  3. Videoya ilişkin bir bitiş tarihi belirlemek için Süresinin Dolacağı Tarihi Planla‘ya tıklayın
  4. Videonun sona ermesini istediğiniz tarih ve saati seçin
  5. Süresi dolduğunda gönderiyi silmek istiyorsanız, Gönderiyi silin. Gönderiyi ve istatistiklerini planlanan zamanda kalıcı olarak kaldırın. seçeneğinin yanındaki kutuyu tıklayarak işaretleyin.
  6. Planla‘ya tıklayın

Sayfanızda yayınladığınız bir video için bitiş tarihi planlamak istiyorsanız, Sayfanızın Zaman Tünelinde fareyle videonun üzerine gelin, sağ üst köşede facebook-ikon simgesine tıklayın ve Son Tarihi Planla’yı seçin.

Videonun süresi dolduğunda, videonuz artık Sayfanızda ve Facebook’ta paylaşıldığı diğer hiçbir yerde görünmez. Süresi dolan bir videoyu görmek için, Sayfanızın en üstünde Yayınlama Araçları’na ve ardından Süresi Dolan Gönderiler’e tıklayın.

Süresi dolduğunda videoyu silmeyi seçmeniz halinde videonun Sayfanızdan, Sayfanızın hareketler dökümünden, Sayfanızın istatistiklerinden ve Facebook’ta paylaşıldığı diğer her yerden silineceğini aklınızda bulundurun.

0105_51_BRA-Video-Featured_redo

Kaynak: Facebook Yardım Merkezi

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: