Sniper Fruy | Windows Store | Serkan Dinç
Malcolm X'den Müslüman Kadınlara Tavsiyeler
Malcolm X’den Müslüman Kadınlara Tavsiyelere
4 Ocak 2016
13. Kat (The Thirteenth Floor)
13. Kat (The Thirteenth Floor)
13 Ocak 2016

Windows 10 yüklü laptopumda iş arası kafa dağıtmak için Windows Store’u sık sık kurcalıyorum ve ilginç oyunları yüklüyorum. 6600’dan beri telefonuma uygulamalarını severek yüklediğim Gameloft’un oyunlarıylada karşılaşınca incelemeden geçemiyorum. Açıkçası son yıllarda eskisi kadar oyun oynamıyorum ve bu konuda çok seçiciyim fakat bugün size anlatacağım oyunu cidden sevdim. Ve iş aralarında falan kafa dağıtmak için çok uygun bir oyun olarak gördüm. Burada biraz kafa dağıtma konusu biraz tevriye olabilir. Gerçi bir laf sokma falan olmadığı için tevriye sayılmaya da bilir fakat iki anlam taşıdığını size söyleyebilirim. Çünkü oyunda cidden kafa dağıtıyoruz.

Gameloft Sniper Fury’si beni oldukça etkiledi. Çok güzel kurgulanmış kısa ve öz diyebileceğimiz bir oyun. İsminden de anlaşıldığı gibi bu oyunda bir sniper karakterini canlandırıyoruz fakat görevler sadece sniperlık üzerine değil. Taktik saldırılarda gerçekleştiriyoruz. Sniper ve seri atışlı olmak üzere 2 kategoriye uygun silaklarımız var arada kampanyalardan yada oyun içi satın alımlardan alabileceğimiz bozuka gibi silahlarda bulunuyor. Bu silahlarıda egzotik kategorisi altında toplamışlar.

sniper-fury-1.fw

Oyun içindeki çatışma modlarından bilgi vermiştik. Bunlar keskin nişancılık ve çatışma olarak 2’ye ayırmışlar. Oyunu ilk açtığımızda karşımıza Görevler ve Üssüm olarak adlandırılan 2 seçeneğimiz var. Görevler seçeneğimizde Keskin Nişancı, Saldırı, Hikaye ve Kontratlar adında 4 farklı çatışma karşımıza çıkıyor. Etkinlik olduğunda ise yine burada 5. seçenek olarak görebiliyoruz. Üssümüze girdiğimizde ise burada üssümüzü koruyan adamlarımızı ve üssümüzün ve kendimizin gücünü görebiliyoruz birde sağ alt köşede savaş diye bir buton çıkıyor karşımıza burada ise başka kullanıcıların üslerine saldırarak onların altınlarını gasp edebiliyoruz.

Ben Sniper Fury oyununu Windows 10 yüklü laptopum Windows Store’dan yükleyip oynuyorum. Telefonumda Windows Phone fakat bu oyunun telefonda laptopta olduğu kadar zevk vereceğine pek inanmıyorum. Oyun genel anlamda laptoptan oynandığında kesinlikle 4,5 yıldızı hak ediyor. Yarım yıldızı neden kırdığımı söyleyecek olursanız oyunun içinde ki silah geliştirmeleri seviye gelişimi ve para kazanımı ile eşit oranda ilelemiyor. Buda bizi gereğinden fazla kontratlarda çatışmaya sokuyor buda sabırlı bir insan değilseniz oyunu silmenize yol açabilir. İşte bu yüzden yarım yıldız kırdım. Fakat oyun genel anlamda cidden harika.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: