Facebook Eğitim Programını Tanıttı | Serkan Dinç
Devlet Bilgilerinizi Facebook’tan İsterse Haberiniz Olacak
20 Ekim 2015
Akıllı Bisiklet Işıklandırma Sistemi
21 Ekim 2015
Tümünü Göster

Facebook Eğitim Programını Tanıttı

Sürekli yeniliklerine devam eden ve kullanıcı kitlesini geliştirmeye yönelik strateji sayılacak bir programı tanıtan Facebook, 2020 yılına geldiğimizde ortalama şartlarda 1 milyondan fazla bilgisayar yazılımcısına ihtiyaç duyulacağını belirtiyor. Bu ihtiyaçlar için özellikle gençleri ve çocukları hedef alacak bir eğitim programı olan TechPrep’in tanıtımı yaptı.

2020 yılına geldiğimizde 1 milyondan fazla bilgisayar yazılımcısına ihtiyaç duyulacağını söyleyen Facebook, bu doğrultuda özellikle gençleri ve çocukları hedef alacak olan eğitim programı TechPrep‘i tanıttı. Bu program kullanıcının ihtiyaç duyduğu eğitim programını öğrendikten sonra kullanıcıyı Coursera, Khan Academy gibi eğitim programlarına ve kaynaklarına yönlendiriyor.

Site şuanda İngilizce ve İspanyolca dillerinde yayın yapıyor ancak yönlendirdiği kaynaklardan mesela Khan Academy türkçe yayınına uzun süre önce zaten başlamıştı. Bu yüzden Türkçe eğitim kaynaklarıda bu site üzerinden bulunabileceği düşüncesi içerisindeyim.

Belki biliyorsunuzdur ancak firmalar bu tarz eğitimlere özellikle yazılım konusunda çok ciddi yatırımlar yapıyorlar. Bunlardan en büyük örneklerinden bir taneside Code.org diyebiliriz. Mark Zuckerberg bu oluşuma kişisel olarak katkı sağlamış olsa da Facebook olarakta böyle bir yatırım yapmaları gelecek için çok önemli bir adım olarak düşünüyorum.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Sosyal Medya, Kurumsal - Kişisel Web Sitesi ve E-Ticaret sitelerinde çözümler üretiyorum. Şuanda Pio Ajans, Sosyalimci gibi dijital hizmetler veren kurumlara destek veriyor ve freelance çalışmalarıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: