Facebook Video Yorum Özelliği Deniyor | Serkan Dinç
Twitter 140 Karaktere Fotoğraflar ve linkler dahil olmayacak
Fotoğraflar ve Linkler 140 Karaktere Dahil Olmayacak
18 Mayıs 2016
Android 7 İsmi Namık Olsun
Android 7’nin İsmi Namık Olsun mu?
21 Mayıs 2016
Tümünü Göster

Facebook Video Yorum Özelliği Deniyor

Facebook kullanıcılarının Twitter’da yapmış olduğu paylaşımlara bakarsak Facebook yayınlanan içeriklere videolu yorum özelliği getiriyor gibi duruyor. Facebook’un uzun süredir kullanıcı odaklı çalışmalar gerçekleştirerek kullanıcı deneyimini arttırmayı hedeflediğini biliyoruz. Bu çalışmalar neticesinde en son en çok konuşalan yeni özellik like butonlarına gelen özellikti. Şimdi ise sırada yorumlara video ile cevap özelliği çok konuşulacak gibi duruyor. Biliyorsunuz ki Scorpta video yorum yapılan bir sosyal ağ ve sırf bunun üzerine çalışmalar yapıyor. Acaba Facebook scorp ve türevlerinin başarısını görmüşte bunların özelliklerini kendilerine katmak istemiş olabilir mi?

Facebook Video Yorum Özelliği Deniyor

Facebook Video Yorum Özelliği Deniyor

Farklı Facebook kullanıcılarının resmi Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımlar Facebook’un video yorum seçeneğini bir kamera ikonuyla eklediğini gösteriyor. iOS ve Android uygulamalarına eklenen ikonla gerek var olan bir vidonuzu gerek yeni oluşturduğunuz bir videoyu paylaşmanız mümkün hale geliyor. Facebook’un video yorum özelliğinin tipik bir Facebook paylaşımından farklı olmadığı ve otomatik gösterilmediği de notlar arasında.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: