Devlet Bilgilerinizi Facebook’tan İsterse Haberiniz Olacak | Serkan Dinç
Nescafe Kahvenin Tarihi Reklamı
Tarladan Fincana Kahvenin Hikayesi
20 Ekim 2015
Facebook Eğitim Programını Tanıttı
21 Ekim 2015

Real yaşantımızı sanal dünyaya taşıdığımız Sosyal Medya mecraları yada diğer sanal alemde gizli bilgilerimiz yada kişiliğimiz gözler önünde. Doğal olarakta e-dolandırıcılıkta tavan yapmış ve gittikçe de yükseliyor. Facebook’ta sanal ortamda önemli bilgiler barındırdığı için kendilerini ve kullanıcılarını garantiye almak için büyük çaba sarf ediyor.

Facebook kullanıcılarının güvenliklerini bu bağlamda oldukça ciddi bir şekilde korumak için yakında devlet tarafından incelenen ya da  biri tarafından hacklenmeye çalıştığına dair Facebook’un şüpheleri olan hesap sahiplerine banner bildirimler göndereceğini kendi blogunda açıkladı. Bahsettiğimiz banner örneğinide aşağıda görebilirsiniz.

facebook-uyari-banneri

Yeni güvenlik önlemi hakkındaki blog gönderisinde Facebook kullanıcılarının güvenliğinin en önemli şey olduğunu söylüyor:

Tehlikede olduğuna inandığımız hesapları korumak için her zaman adımlar attık, eğer devlet tarafından yapılabilecek bir saldırının söz konusu olduğuna dair güçlü bir şüpheye sahipsek size bu ek uyarıyı gösterme kararı aldık. Bunu yapıyoruz çünkü bu atak çeşitleri diğerlerinden daha gelişkin ve tehlikeli olma eğiliminde. Ve biz bu konudan etkilenen insanları gerekiyorsa tüm online hesaplarını korumaları için teşvik ediyoruz. 

Facebook ayrıca bu uyarıların, tüm sitenin tehlikede olduğu anlamına gelmediğini de belirtti.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: