Facebook’tan Terör Saldırıları Anında Kullanılacak Yeni Özellik | Serkan Dinç
Yeni Need for Speed Ücretsiz Olacak
16 Kasım 2015
Google’ın Sürücüsüz Arabasını Polisler Çevirdi
16 Kasım 2015

Sosyal Ağların babası sayılan Facebook özellikleri arasına yeni bir özellik daha kattı. Artık Facebook’un Özellikleri Nelerdir diye bir konu açsak saymakla bitiremeyiz yeni bir kitap yazmak zorunda kalırız herhalde. Çünkü adamlar durmadan geliştiriyor. Talihsiz bir şekilde birçok vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısından sonra Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, olağanüstü hal ilan etti ve ülkeye giriş-çıkış yasaklandı. Bütün bu olayların üst üste gelmesinden sonra Facebook, Avrupa’nın belki de en önemli şehri olan Paris’te yakınları bulunanlar için geçmişte gördüğümüz bir uygulamayı kullanıma sundu.

Safety Check” yani “Güvendeyim” isimli uygulama, Paris’te bulunan kullanıcıların arkadaşlarına tek tek haber vermek yerine yapacakları tek işlemle onları haberdar etmesini sağlıyor. Bu uygulama birkaç ay önce Nepal’de yaşanılan deprem sırasında Facebook tarafından ilk kez kullanılmıştı. Bölgede bulunan insanlarını güvenliklerini bildiren uygulama, Paris’te yaşananlardan sonra yeniden aktif hale getirildi. Sadece Paris’te bulunan kişilerin durumunu bildirebildiği bu uygulama sayesinde, Paris yakınlarında bir arkadaşınız olup olmadığını da kontrol edebiliyorsunuz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: