Google’ın Sürücüsüz Arabasını Polisler Çevirdi | Serkan Dinç
Facebook’tan Terör Saldırıları Anında Kullanılacak Yeni Özellik
16 Kasım 2015
Sektöründe Lider Firmamızda SSK+Prim ile Çalışacak Zombiler Aranıyor
16 Kasım 2015

David E. Weekly diye bir arkadaş Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğrafta Google’ın Sürücüsüz Arabasını motorsikletli bir trafik polisinin durdurduğunu görüyoruz. O anda içinde insan var mı yok mu çok merak ediyorum çünkü Google’ın sürücüsüz otomobilinin nasıl test edildiği hakkında tam protokolleri bilmiyorum. Bu alanda tek bildiğim sürücüsüz otomobilleri büyük bir hız ve rekabetle kendi sektörlerinin en büyükleri olan iki firma arasında oldukça geliştirildiğini biliyorum. Tabi ki bu iki firmadan biri Google sizinde anlayacağınız üzere. İkincisi kim diye sorarsanız onuda tahmin etmeniz zor değil ki bu marka dünyanın en iyi elektronik araç üreticisi Tesla!

Google’ın sürücüsüz aracı, Kaliforniya’daki polis ekipleri tarafından ‘yavaş gittiği’ gerekçesiyle durduruldu. ‘Hızlı gidilse sıkıntı, yavaş gidilse sıkıntı, ne yapalım o zaman?’ demeyin çünkü araç hakikaten çok yavaş gidiyormuş. Google’dan yapılan açıklamada, güvenliğin sağlanması gerekçesiyle maksimum hız limitini saatte 40 kilometre olacak şekilde ayarladıkları belirtildi. Aracın düşük hızda ilerlemesinden dolayı diğer araç kullanıcıları bu durumdan olumsuz etkilenmiş ve polis ekipleri ‘derdi neymiş bunun’ diyerek Google’ın aracını durdurmuş.

Google’dan yapılan açıklamalarda aracı yalnızca polislerin durdurmadığı, sürücüsüz olmasından dolayı sürekli olarak etrafının insanlarla dolduğu belirtildi.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: