İsraillilerden Hiç Beklemediğim Bir Hareket | Serkan Dinç
Thor’un Çekicini Thor’dan Başkası Kaldıramaz!
24 Ekim 2015
30 Yıl Yaşlanmış Olarak Sevdiklerinizin Karşına Çıksaydınız?
24 Ekim 2015

Yine Sosyal Medya Haberlerine bakıyorum. Facebook’ta hazırlamış olduğum bir liste var. Orayı takip ediyorum. Karşıma ilginç bir içerik çıktı. İsrail’de bir Cafe farklı dinlerden bir birleriyle beraber yemek yiyen kişilere yedikleri yemeklerde %50 indirim uyguluyor. Harika bir uygulama! Helal olsun. Bir İsrailliyi ayakta alkışlamak istiyorum. Keşke Türkiye’de buna benzer bir şey görsek. Kürt kardeşiyle döner yiyenlerin arkadaşlarına döneri biz ısmarlıyoruz kampanyası olsa keşke. Ne güzel olurdu değil mi? Siyaset yapmak istemem ancak ben Saadet Partisi’ni işte bu yüzden seçtim. Çünkü şöyle bir ideolojimiz var. “Bizim Davamızda kimse kendisi için yaşamaz. Herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en güzel yolu budur!” Düşünsenize bazı büyük markalar Türkleri ve Suriyelileri kaynaştırmak için böyle bir şey yapıyor. Allah u ekber!!!

Fikir çok güzel olmasına rağmen ve bende art niyetli bir insan olarak. Kafe sahibini bir konuda kınıyorum. Güzel kardeşim Musevi derken dinden bahsediyorsun, Hristiyan derken dinden bahsediyorsunda bir ırkçılığı bitirmek için neden Arap diyorsunda Müslüman demiyorsun? Böyle diyerek ırkçılık yapmış olmadın mı?

Kampanyayı yapan cafenin sahibi kampanyayı şöyle duyuruyor:

מפחדים מערבים? מפחדים מיהודים? אצלנו אין ערבים! אבל אין גם יהודים… אצלנו יש בני אדם! וחומוס ערבי אמיתי ומעולה!…

Posted by ‎חומוס בר – Humus Bar‎ on Monday, 12 October 2015

“Araplardan korkuyor musun? Musevilerden korkuyor musun? Bizde Arap yok! Musevi de… Bizde sadece insan var! Ve gerçek, harika Arap humusu! Ve muhteşem Musevi falafeli! Arap, Musevi, Hristiyan, Hintli, kim olursanız olun humus tabağınızı ücretsiz olarak tekrar doldurabilirsiniz… Özel indirim: Arap ve Musevilerin birlikte oturduğu masalara humus yemeklerinde %50 indirim!”

Tzafrir’in müşterileri kampanyaya gayet olumlu yaklaşmışlar. Hatta bazı karışık gruplar, Tzafrir’in başlattığı hareketi desteklemek için indirimsiz ödeme yapmayı tercih etmiş. Tzafrir, “Bu insanları bir araya getirecek tek bir şey varsa o da Humustur!” diyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: