Fotoğraflar ve Linkler 140 Karaktere Dahil Olmayacak | Serkan Dinç
ATV, 26 Mayıs tarihinde Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçını 360 derece sunacak.
Galatasaray – Fenerbahçe Maçı 360 Derece İzleyeceğiz
18 Mayıs 2016
Facebook Video Yorum Özelliği Deniyor
Facebook Video Yorum Özelliği Deniyor
19 Mayıs 2016
Tümünü Göster

Fotoğraflar ve Linkler 140 Karaktere Dahil Olmayacak

Twitter 140 Karaktere Fotoğraflar ve linkler dahil olmayacak

Twitter kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri 140 karakter sorunu. Özellikle link ve fotoğraf paylaşanlardansanız 140 karakterin içine eklenen linkler ve yüklenen fotoğrafların linkleri size karakter sorunu çıkartabiliyordu. Twitter kullanıcıları için çok karaktersizce bir şey olan bu durum Bloomberg’in edindiği kaynaklara göre  kullanıcı odaklı bir çözüm sunulacağa benziyormuş. Biliyorsunuz daha önce 140 karakter kalkacak ve yerine 10 bine kadar karakter sınırı çıkacağı üzerine iddialar ortaya atılmıştı. Tabi bunlar asılsız iddialar diyebilirsiniz. Fakat bu iddialar asılsız olmasına rağmen yalanlanmayan iddialardı.

Bildiğiniz üzere Twitter’da tweet attığımız sırada ayrıca link ya da fotoğraf paylaşmak istediğimizde, bu paylaşımlar 140 karakter sınırına dahil ediliyordu. Örneğin fotoğraf paylaşmak istediğimizde 140 olan karakter sınırı 115 ‘e iniyordu. Önümüzdeki birkaç hafta içinde ise bu durum ortadan kalkacak ve kullanıcıların paylaştığı fotoğraf ve bağlantılar, bu sınırlamaya dahil edilmeyecek.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: