Twitter’da Yeni Özellik Test Ediliyor “Gece Modu” | Serkan Dinç
Sosyal Sapıklar İçin Yapılmış Uygulama! “FindFace”
24 Mayıs 2016
Google Şifre Kullanmayı Bırakıyor
25 Mayıs 2016
Tümünü Göster

Twitter’da Yeni Özellik Test Ediliyor “Gece Modu”

Twitter yeni bir tasarım değişikliği üzerinde çalışıyormuş gibi bir algı var. Huawei’de çalışan Taylor Wimberly tarafından servis edilen ekran görüntüleri bu algıyı ortaya çıkarıyor. Burada gördüklerimize göre Twitter artık akşam belirli saatlerden sonra otomatik olarak gece moduna geçecek ve arkaplan renkleri değişecek. Bunun amacı yada ilham kaynağı ne olabilir merak konusu. İşe yarar mı? Açıkçası buda tartışılacak bir durum. Çünkü anasayfadan daha çok profillerde gezen insanlar genelde o profil sahibinin sahip olduğu renklere maruz kalmakta. Ayrıca bana sorarsanız ben telefon uygulamalarında beyaz zemini asla tercih etmeyen biriyim.

Twitter Gece Modu

Twitter Gece Modu

Bilindiği gibi Apple iOS 9.2 güncellemesi ile ”gece modu” özelliğini kullanıcılara sunmuştu. Kullanıcılar belirli saat aralıklarını seçerek(ya da bunu telefona bırakarak) gözlerini daha az yoracak renk moduna geçiş yapıyorlardı. Twitter’da özellikle gece kullanımını göz önünde bulundurarak bu yeni özellik üzerindeçalışmaya başlamış olabilir.Tabi bu tasarım hala A/B testinde ve şu an için yalnızca Android platformunda test ediliyor. Twitter gece modu özelliğini ne zaman yayınlayacağı ile ilgili bir açıklama yapmamış.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: