Yahoo, Google’a Kaybettiğini Tescillemiş Oldu | Serkan Dinç
Hololens’in Rakibi 2020 Yılını Bekliyor
22 Ekim 2015
Youtube Ücretli Servisini Tanıttı: Youtube Red
22 Ekim 2015

Arama motorları denilince aklımıza ilk olarak Google geliyor. Bu Bir kaç doğu ve orta doğu ülkeleri hariç böyle bir kural. Gerçi Amerika’da arama motoru dediğimizde de akla ilk Google gelmiyor ama dünyanın büyük bir kısmı böyle. Dünya’da arama motoru alanında bir Google var ve Google’a rakip olan firmalar var. Bunlar Yandex, Bing ve bizim konumuz olan Yahoo arama motorları.

Google ile hemen hemen aynı zamanlarda ortaya çıkan Yahoo! bir ara geçer gibi olmuşsa da Google’ın durdurulamaz büyümesinin yanında oldukça geride kaldı. Son çeyreğe bakıldığında, genel anlamda hem kullanıcı, finansal olarak bakıldığında hisse kaybı gözlenen Yahoo, bu duruma bir dur demek istiyor.

Kendisi için bu kötü durumu durdurabilmek adına ezeli rakibi Google ile 3 yıllık bir anlaşma yaptığını, Twitter’dan duyuran Yahoo, anlaşma hakkında çok bir detay vermese de, Google’a bazı arama sonuçlarını, sorgularını paylaşacak ve reklam hizmeti sunacağını bildirdi.

Yahoo Google Anlaşması’nı Böyle Duyurdu

yahoo-google-anlasmasi

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: