Hololens’in Rakibi 2020 Yılını Bekliyor | Serkan Dinç
Efsane Türkiye’de
21 Ekim 2015
Yahoo, Google’a Kaybettiğini Tescillemiş Oldu
22 Ekim 2015
Tümünü Göster

Hololens’in Rakibi 2020 Yılını Bekliyor

2021476163Microsoft, Windows 10 ile birlikte tanıttığı ve benim için teknolojik bir dönüm noktası olarak gördüğüm Hololens‘e Magic Leap tarafından rakip çıktı. WSJD canlı konferansında yeni artırılmış gerçeklik teknolojisinin demo versiyonunu tanıtan Magic Leap, Microsoft’un güçlü rakiplerinden biri Google tarafından finanse ediliyor. Bu sayede Google’da bu teknolojide rakipleri adımlar atarken geri kalmamış oluyor ve her zaman ki ileri görüşlülüğünü kormaya devam ediyor. Magic Leap canlı konferansta tanıtımını gerçekleştirdiği yeni artırılmış gerçeklik teknolojisinin özel efektler olmadan kulaklık üzerinden görüntülenebileceğini iddia ediyor. Yani ofiste ya da okul ortamında, aşağıdaki videoda göreceğiniz gibi havada asılı güneş sistemi modelleriyle karşılaşabilirsiniz.

Magic Leap, artırılmış gerçekliği piyasaya sürmek için 2020 yılını bekliyor. Microsoft’un Hololens‘ine rakip olabilecekler mi önümüzde ki günlerde… Hatta önümüzde ki 4-5 yıl sonra göreceğiz. Fakat Hololens’in piyasaya biraz daha önce giriyor olması bu alanda Microsoft’u her zaman ki gibi lider konumda tutacağını düşünebiliriz. Fakat biz böyle haberlerle uğraşırken Apple’da Hologram Teknolojisi için gizli saklı projeler üretebiliyor olabilir. Kim öle kim kala…

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: