Youtube Ücretli Servisini Tanıttı: Youtube Red | Serkan Dinç
Yahoo, Google’a Kaybettiğini Tescillemiş Oldu
22 Ekim 2015
Nokia Giyilebilir Akıllı Teknoloji Sektöründe
Nokia Hakkında Yeni Bir Dedikodu
24 Ekim 2015

Youtube, günümüzde öyle bir noktaya geldiki kullanıcı ücretli müzik, film yada dizi servisleri yerine online olarak bu platform kullanılarak bu içeriklere erişmeyi tercih ediyor. Ve içerisinde bir insanın ömrü boyunca izlemeyeceği kadar büyük bir içerik bulunduruyor. Hatta bu tanımımız bile buz dağının görünen kısmı. Birde görünmeyen kısmı var tabi. Hal böyle olunca Youtube’ta kendini geliştirerek kullanıcıların isteklerine cevap vermek için uğraşıyor. Mesela Youtube’u sadece müzik dinlemek için kullanan var. Mesela ben! Youtube’u film izlemek için kullananlarda var.

Youtube Red Nedir?

Youtube’un bu yeni servisini sizlere tanıtacak olursak ve sizde az buz haberleri takip ediyorsanız daha önce Youtube’un reklamlardan sıkılan kullanıcılar için ve kanal sahipleri için ücretli bir versiyon ortaya çıkaracağını biliyor olmalısınız. İşte bu Youtube Red’de tam olarak bu diyebiliriz. Parasını vereceksiniz videoları reklamsız cartsuz curtsuz izleyebileceksiniz. Ama tam olarak detaylar açıklanmış değil. Detaylar açıklandığında da sizlere buradan haber verebiliriz.

Youtube Red Kaç Para?

YouTube, bu video servisinin tanıtımını gerçekleştirirken YouTube Red’in aylık kullanım ücretinin 10$ olacağını da bildirdi. Yani aylık 10$’a ücretsiz bir şekilde kullandığımız YouTube’un reklamsız, arka planda çalışabilen ve orijinal içerikli bir halini satın alabileceğiz. YouTube Red’in ne gibi orijinal içerik barındıracağın bilgisi tam olarak paylaşılmadı fakat ilerleyen zamanlarda kullanıcıların bazı özel serilere ve fotoğraflara erişiminin olacağı bildirildi.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: