Blackberry Priv – Blackberry’nin İlk Android Telefonu | Serkan Dinç
Facebook Sayfa Gönderilerinin Bitiş Tarihini Planlama
19 Ekim 2015
Duvarın Arkasında ki Nesneleri Görmek İstermiydiniz?
19 Ekim 2015
Tümünü Göster

Blackberry Priv – Blackberry’nin İlk Android Telefonu

Ahhh Blackbaryy ahhh… Zamanında ne telefondun be… Gerçi ben o zaman telefon dünyasına pek yakın değildim. En büyük fantazim Nokia N serisinde telefona oyun yada oyun yama programları yükleyip onlara bir şeyler yapmakla meşguldum ama bazı arkadaşlarımda bu Blackberry’den vardı ve bayada tarzlardı yani. Ama şimdi nerde o tarzlar? Apple sayesinde iPhone falan çıktı o tarzlar bozuldu. Bizim o zamanın tarz telefonları Blackberry’lerde oldu sana çöp!

Şimdilerde şirket neredeyse iflasın eşiğinde. Gerçi sitenin CEO’su John Chen’de bunun farkında. Hatta bu yeni Priv dedikleri modelin Blackberry’nin akıllı telefon pazarındaki kaderini belirleyeceğini kendi ağzıyla söylemişti. Tamam mı devam mı görecekler.

Priv (kod adı Venice) dün itibariyle İngiltere’de yaşayan kullanıcılar için ön siparişleri toplamaya başladı. Blackberry aynı esnada Priv’in ilk resmi videosunu da yayınladı. Detayları ve teknik özellikleri daha önce açıklanan Blackberry Priv, bildiğiniz gibi kaydırılabilir bir klavyeye sahip. Android’li telefonların dokunmatik ekran özellikleriyle birlikte Blackberry’nin alışılagelmiş klavyesini de kullanıyor. 5.4 inç boyutlarında QHD ekrana sahip Priv, Snapdragon 808 işlemciyle 3 GB RAM’e sahip.

privmain

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Masalarının arası geniş, insanların kendilerini güvende hissedeceği, enfes pastaları ve sohbetleri, tür tür kahve çekirdeklerinden kahveleri, keyfe göre nargileleri olan bir kafe açma hayalim var. Ama kafe açamayınca blog açtım!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: